İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kalp Hastalığı

Genel Bakış Kısıtlayıcı Bir Kardiyomiyopati

Genel Bakış Kısıtlayıcı Bir Kardiyomiyopati
+ - 0

Kısıtlayıcı kardiyomiyopati, kalp kasının ya da hastalığın üç genel kategori hastalıktır. Diğer iki kategori dilate kardiyomiyopati ve hipertrofik kardiyomiyopati vardır.

Genellikle kalp yetmezliği ürettiği için kısıtlayıcı kardiyomiyopati önemlidir ve altta yatan nedenine bağlı olarak, kalp yetmezliği etkin bir şekilde tedavi etmek zor olabilir. Bu hastalığın tedavisi zor olabilir çünkü, kısıtlayıcı kardiyomiyopati ile herkes bir kardiyolog gözetimi altında olmalıdır.

Tanımı

Kısıtlayıcı kardiyomiyopati, bir nedenle veya başka bir kalp kası anormal “bir sertlik geliştirir için.” Kasıldı kalp kası hala normal sözleşme yapabiliyor ve böylece kan pompalamak için mümkün olsa da, tam olarak kalp atışı diyastolik aşamasında dinlenmek için mümkün olur. (Diastol “ventriküller kan ile doldururken kalp atışları arasında kalp döngüsünün faz—zaman doldurma” dır.) Daha zor ventriküllerin diastol sırasında yeterince kan ile doldurmak için bu gevşeme hatası yapar.

(Bu durum adını veren) kalp kısıtlı dolum akciğerler ve diğer organlarda ve tıkanıklığı üretebilir ve kan girmeye çalışır gibi kan “geri” neden olur.

Diastol sırasında kalp kısıtlı doldurmak için başka bir isim diyastolik işlev bozukluğu“,” ve ürettiği kalp yetmezliği tür diyastolik kalp yetmezliği denir. Aslında, kısıtlayıcı kardiyomiyopati, diyastolik kalp yetmezliği birçok neden olabilir, bir nispeten nadir olsa da.

Neden

Kısıtlayıcı kardiyomiyopati neden olabilir çeşitli koşullar vardır. Bazı durumlarda özel bir neden, bu durumda kısıtlayıcı kardiyomiyopati idiopatik olduğu tespit edilebilir.” Ancak, idiopatik kısıtlayıcı kardiyomiyopati sadece tüm diğer olası nedenleri aradığı zaman tanı ve ekarte edilmelidir. Bu diğer nedenleri şunlardır:

  • Bu tür amiloidoz, sarkoidoz, Water sendromu, Gaucher hastalığı ve yağ sızması gibi infiltratif hastalıklar.
  • Doğada genetik bazı ailesel hastalıklar, pseuoxanthoma elasticum dahil olmak üzere.
  • Fabry hastalığı, glikojen depo hastalığı ve hemokromatozis dahil olmak üzere depo hastalıkları.
  • Skleroderma, hypereosinophilic sendromu, endomiyokardiyal fibrozis, karsinoid sendromu, metastatik kanser, radyasyon tedavisi veya kemoterapi de dahil olmak üzere diğer çeşitli koşullar.

Tüm bu etken bozuklukları ortak kalp kası normal çalışmasını, anormal hücresel infiltrasyon veya anormal mevduat olarak engelleyen bazı süreç üretmek olmasıdır. Bu işlemler, kalp kasının kasılma ile çok fazla müdahale değil eğilimindedir, ama böylece kalp kasının esnekliğini azaltır ve kan ile ventrikülün dolum kısıtlamak.

Belirtiler

İnsanlar kısıtlayıcı kardiyomiyopati ile deneyim belirtiler kalp yetmezliği diğer formları ile ortaya çıkan belirtilere benzer. Belirtiler, genellikle akciğerleri yeterince efor sırasında kalp pompaları kan miktarını artırmak için, diğer organlarda tıkanıklık ve yetersizlik tıkanıklığı nedeniyle.

Sonuç olarak, kısıtlayıcı kardiyomiyopati ile en belirgin belirtiler egzersiz ve çarpıntı için nefes darlığı, ayak ve ayak bileklerinde ödem (şişme), halsizlik, yorgunluk, çok düşük toleransı vardır. Şiddetli aort anevrizmasının karın organlarının tıkanıklık oluşur, büyümüş karaciğer ve dalak üreten ve asit (karın boşluğunda sıvı birikmesi.)

Tanı

Kalp yetmezliği en formları gibi, kısıtlayıcı kardiyomiyopati teşhisi ilk doktor bu durum bir tıbbi geçmiş ve fiziksel muayene yaparken bulunması ihtimaline karşı da uyanık olmaya bağlıdır.

Önemli kısıtlayıcı kardiyomiyopati ile insanlar boyun damarların istirahat (hızlı kalp hızı) rölatif taşikardi, ve distansiyon olabilir. Bu fiziksel bulgular gibi belirtiler, sıkıcı Perikardit görülen benzer olma eğilimindedir. Aslında, sıkıcı Perikardit gelen kısıtlayıcı kardiyomiyopati ayırt kardiyologlar kaçınılmaz kurulu sertifikasyon sınavlarını yüz bu klasik bir sorundur. (Sınavda, cevap ezoterik kalp ile yapmak sıkıcı Perikardit ile “perikardiyal knock” vs kısıtlayıcı kardiyomiyopati ile bu iki koşul “s3 gallop” tarafından üretilen sesler vardır.)

Kısıtlayıcı kardiyomiyopati tanısı genellikle ventriküllerin kısıtlayıcı dolum diyastolik disfonksiyon ve delilleri gösteren sahne ekokardiyografi ile teyit edilebilir. Eğer altta yatan neden bu tür amiloidoz gibi infiltratif bir hastalık varsa, echo testi de ventrikül kasının anormal mevduat kanıt gösterebilir. Kardiyak MRG de tanı koymaya yardımcı olabilir, ve bazı durumlarda, altta yatan nedenini belirlemek yardımcı olabilir. Kalp kas biyopsisi infiltratif veya depolama bir hastalık varsa tanı yapmak için çok yararlı olabilir.

Tedavi

Kısıtlayıcı kardiyomiyopati altta yatan bir neden tespit, altta yatan neden kısıtlayıcı kardiyomiyopati ilerlemesini tersine çevirmek veya durdurmak yardımcı olabilecek agresif davranıyor ise. Ne yazık ki, doğrudan kısıtlayıcı kardiyomiyopati kendisi tersine çevirir özel bir tedavisi yoktur.

Kısıtlayıcı kardiyomiyopati yönetme belirtileri azaltmak için akciğer tıkanıklığı ve ödem kontrol yönelmiştir. Bu dilate kardiyomiyopati nedeniyle kalp yetmezliği için kullanılan ilaçlar birçok kullanarak gerçekleştirilir.

Diüretikler (örneğin furosemid) Lasix olarak, kısıtlayıcı kardiyomiyopati tedavisinde en belirgin yararına sunma eğilimi. Ancak, bu diüretikler ile çok kuru” koşul “olan insanlar için, daha diyastol sırasında ventrikülün dolum azaltılması mümkündür. Durumun çok yakından izlenmesi gerekir, en azından günlük ağırlık ölçüm ve periyodik olarak kronik dehidratasyon delil aramak için kan testleri kontrol ediyor. Diüretikler optimal dozun zamanla değişebilir, bu yüzden bu teyakkuz kronik bir gerekliliktir.

Kalsiyum kanal blokerleri kullanımı doğrudan kalbin diyastolik fonksiyon geliştirerek ve kalp atışları arasında ventrikül doldurmak için daha fazla zaman tanımak için kalp hızını yavaşlatarak yardımcı olabilir. Benzer nedenlerle, beta-blokerler de yararlı olabilir.

ACE inhibitörleri kısıtlayıcı kardiyomiyopati ile en azından bazı insanlar için yararlı olabilir, muhtemelen kalp kas sertliği azaltarak olabilir dair bazı kanıtlar vardır.

Eğer atriyal fibrilasyon varsa, ventrikül doldurmak için yeterli zaman tanımak için kalp hızı kontrol etmek için önemlidir. Kalsiyum kanal blokerleri ve beta bloker kullanımı genellikle bu hedefe ulaşmak için.

Eğer tıbbi tedavi aort anevrizmasının belirtileri kontrol etmek için başarısız olursa, kalp nakli dikkate alınması gereken bir seçenek olabilir.

Kısıtlayıcı kardiyomiyopatinin prognozu erkeklerde daha kötü olduğu, insanların 65 yaşından sonra, kardiyomiyopati ve kötü prognoz gibi amiloidoz gibi bir durum neden olan insanlar olmaları.

Eniyi Sağlık gelen Bir Kelime

Kısıtlayıcı kardiyomiyopati kalp yetmezliği tipidir. Tam bir tıbbi çalışma ihtiyacı altta yatan nedenler için bu durum var, ve de herkes belirtileri en aza indirmek ve uzun vadeli sonuçlar optimize dikkatli ve sürekli tıbbi tedavi ihtiyacı.

    Yazar Hakkında


    Yorum Yap