1. Anasayfa
  2. Kalp Hastalığı

Kalp Krizi için en Az 5-Bilinen Risk Faktörleri

Kalp Krizi için en Az 5-Bilinen Risk Faktörleri
0

Kalp krizi için risk faktörleri iyi bilinen, aralarında sigara kullanımı, diyabet, yüksek kan basıncı, obezite ve eksikliği vardır. Bu evrensel olma eğilimindedir, neredeyse herkes riskini artırabilir anlamına gelir. Ama risk altında—bazı insanlar koymak veya risk altında belirli koşullar altında insanlar koymak diğer bir risk unsurudur. Bu az bilinen risk faktörleri ve hastalıktan etkilenmiş olması muhtemeldir.

1

Makalede Neler Var?

Aşırı Soğuk

Man shoveling snow
nautiluz56 / iStock

 

Soğuk hava kan basıncında ani bir artış neden olabilir damar daralmasına neden olur. Fiziksel efor, böyle kürekle kar ile birleştirmek ve gerginlik bazı kupa almak için çok fazla olabilir. Her yıl, kar küremesi hastaneye en az 7’si kalp hastası olan 11 binden fazla kişi gönderir.

2

Ani Efor

Ani ve şiddetli fiziksel aktivite bir müddet fiziksel olarak fit olmayan insanlarda kalp krizine yol açabilir. Basketbol oyun almak gibi görünüşte zararsız bir şey, ağır bir şey, örneğin, kar dolu bir kürek olarak kaldırma ve taşıma gelen ya da başına gelebilir. Egzersiz için kullanılmaz ya da kalp hastalığı için geleneksel risk faktörleri olan kişiler yüksek risk altındadır.

3

Ağır Yemekler

Ağır bir yemek, bazen kalp krizine neden olur. Araştırmacılar, kan basıncı ve kalp hızı artırabilir hormon adrenalin yükseltir yeme seviyeleri nedeniyle oluyor sanırım.

4

Yoğun Duygular

Çalışmalar yoğun öfke ve keder kalp krizine neden olabilir. Muhtemelen kalp hızı ve sürpriz unsuru tetiklediği kan basıncında ani bir artış meydana gelir. Çünkü bir çoğumuz, hayatı boyunca bu duyguları ve onları yaşamak, zaten olumsuz kalp krizi için yüksek risk altında olan insanlar etkisi büyük olasılıkla daha büyük olasılıkla onlar.

Kalp krizi taklit olabilir Takotsubo kardiyomiyopati denilen bir durumdur, ama biraz farklı. Daha sık görüldüğü için, yoğun keder zamanlarında olur ve ani kalp yetmezliği belirtileri kalp krizi üretir. Damar spazmı sonucu olduğu düşünülmektedir. Tedavi ile kalp yetmezliği genellikle keder azalır sonra giderir. Daha sonra test genellikle kalp krizi dair bir kanıt gösterir.

5

İlgili Koşullar

Kalbini ilgisiz gibi görünen çok ciddi bir tıbbi durumun tanısı zaman, kalp krizi riskini aklina olmayabilir. Bu nedenle kalp krizi riskini yükseltiyor, belirli koşullar rolü genellikle değersiz olduğunu. Kalp krizi riskini arttırdığı bilinen durumları şunlardır:

  • Kan damarlarının iltihabı neden olan romatoid artrit, lupus ve diğer inflamatuvar hastalık
  • Preeklampsi (kan basıncı düşer)
  • (Büyük ölçüde kalp krizi riskini artırır)diyabet
  • Beş yıl içinde yüzde 30 oranında kalp krizi riskini artırır (neden uyku apnesi agresif kalp hastalığı)
  • (Öncelikle kalp hasarı sol meme kanseri için göğüs önce radyasyon

Bu koşullardan biri ile herhangi bir kişinin düzenli doktor ek olarak bir kardiyolog bakın.

Dr. Nissen, Cleveland Klinik Kalp ve Damar Enstitüsü, us News & World Report göre sıralanmış olarak ülkenin 1 numaralı Kardiyoloji ve kalp cerrahisi programı bir kardiyolog var.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir