1. Anasayfa
 2. Kalp Hastalığı

Kalp Hastalığı belirtileri

Kalp Hastalığı belirtileri
0

Kalp hastalığı birçok farklı türü vardır, ve her belirtiler kendi üretebilir iken, birçok türü paylaşan bazı temel olanlar vardır. Bu sık görülen belirtileri nefes darlığı, göğüs ağrısı, çarpıntı, baş dönmesi veya baş dönmesi, bayılma, yorgunluk ve nefes darlığı vardır. Ancak, bazen kalp hastalığı hiçbir belirti vardır, özellikle erken dönemlerinde ise.

heart disease symptoms
© Çok, 2018

Makalede Neler Var?

Sık Belirtiler

En sık kalp hastalığı birçok türü bulunan bazı belirtileri şunlardır:

Göğüs Ağrısı veya Rahatsızlık

Birçok hastalıkta göğüs ağrısına neden olabilir iken, bu belirti hiç atlamamış ya da önemsiz kabul edilmesi gereken bazı belirtiler göğüs ağrısı daha endişe verici olan, ve, kalp hastalığı ve çok tehlikeli—çok yaygındır.

Göğüs ağrısı kesin olmayan bir terimdir. Genellikle herhangi bir ağrı, baskı, sıkma, boğulma, göğüste uyuşma veya diğer rahatsızlıkları, boyun veya üst karın ifade etmek için kullanılır, ve çoğu zaman da çene, kafa veya kol ağrısı ile ilişkilidir.

Nedene bağlı olarak, göğüs ağrısı geçen Mayıs göre daha az bir gün veya hafta için ikinci; sık ya da nadiren ortaya çıkabilir; ve tamamen rastgele ya da öngörülebilir koşullar altında ortaya çıkabilir. Bu varyasyonlar ile sıralama anjin ya da başka ciddi bir sorunu gösteren olup olmadığını doktorunuza göğüs rahatsızlığı gerçek nedenini belirlemek, özellikle yardımcı olabilir.

Çarpıntı

Kalp atışını da farklılıklar, hızlı, çok güçlü, ya da düzensiz olduğu anlamına gelir olsun, çarpıntı olarak sınıflandırılır. Kalp hastalığı son derece yaygın bir belirti vardır.

Çarpıntı şikayet eden birçok kişi de (yani, bir duraklama, genellikle özellikle güçlü bir ritmi hızlı ve/veya düzensiz kalp atışları dönemleri tarafından takip) kalp atışı içinde “atlar” olarak tanımlamaktadır.

Çarpıntı çoğu kardiyak aritmi, anormal kalp ritmi bir tür var. Aritmi birçok türü vardır, ve hemen hemen tüm çarpıntısı neden olabilir. En yaygın nedenleri çarpıntı prematüre atrial kompleksler (Pac), prematür ventriküler kompleksler (PVC), bölüm atriyal fibrilasyon ve bölüm supraventriküler taşikardi (SVT).

Ne yazık ki, zaman zaman, çarpıntı daha tehlikeli bir kalp aritmi, ventriküler taşikardi gibi sinyal verebilir. Çarpıntı eğer baş dönmesi veya baş dönmesi nöbetleri ile birlikte olurlarsa, ciddi bir tehlike sinyali daha fazladır.

Baş dönmesi veya baş Dönmesi

Baş dönmesi veya baş dönmesi atakları (düşük kan sayımı) kansızlık ve diğer kan hastalıkları; dehidratasyon; viral hastalıklar; uzun süreli yatak istirahati; şeker hastalığı; tiroid hastalıkları; gastrointestinal bozukluklar; karaciğer hastalığı; böbrek hastalığı, damar hastalığı, nörolojik bozukluklar; dysautonomias; vazovagal bölüm; kalp yetmezliği, kardiyak aritmi dahil olmak üzere birçok nedeni olabilir.

Çok sayıda farklı hastalık bu belirtilere neden olabilir, çünkü, eğer baş dönmesi veya baş dönmesi atakları yaşıyorsanız, doktorunuz tarafından tam bir muayene olmalı.

Yorgunluk, Uyuşukluk veya Uyku hali

(Gündüz uykusu) yorgunluk, letarji ve uyku hali çok yaygın belirtileri vardır. Yorgunluk ya da uyuşukluk gibi yorgunluk zor, normal seviyenin çalışması için yapar coşku, yorgunluk, ya da kaybı düşünülebilir. Uyurken aniden gündüz, narkolepsi olarak bilinen bir durum sırasında kendini ya da uyku ya da daha kötüsü, istemek, o uyku hali anlamına gelir.

Yorgunluk ve uyuşukluk (özellikle kalp yetmezliği), kalp hastalığı belirtileri olabilir, bu yaygın ve spesifik olmayan belirtiler, vücutta hemen her organ sistemi hastalıkları nedeniyle olabilir. Belirli bir neden kıstırmışlardı başlamak için eğer yorgunluk veya uyuşukluk muzdarip, genel bir tıbbi değerlendirme gerekir.

Uyku hali sık sık bu tür uyku apnesi, huzursuz bacak sendromu ya da uykusuzluk gibi gece uyku bozukluklarına neden olur. Eğer kalp hastalığınız varsa, tüm bu uyku bozuklukları, ancak, daha yaygındır.

Nefes Darlığı

Nefes darlığı için nefes darlığı, tıbbi terim, en sık kardiyak veya pulmoner (akciğer) hastalıkları belirtisidir. Sık sık kalp yetmezliği ve koroner arter hastalığının diğer belirtileri arasında nefes darlığı üretmek. Eğer kalp yetmezliği varsa, genellikle zorlama, düz yatarken nefes darlığı olan veya ortopne, dispne karşılaşabilirsiniz. Ayrıca aniden nefes darlığı, paroksismal nokturnal dispne olarak bilinen bir durum nefese gece uyanıyorum olabilir. Kalp gibi diğer koşullar, kalp hastalığı ya da perikardiyal hastalığı nefes darlığı üretebilir vana, gibikardiyak aritmiler olabilir.

Bilinç senkop (Bayılma/Zarar)

Bilinç senkop veya bayılma, ani ve geçici bir kayıptır. (Çoğu insan hayatında en az bir kere bayılma) sık rastlanan bir bulgudur ve genellikle ciddi bir tıbbi sorun olduğunu göstermez. Ancak, bazen senkop durumu tehdit eden, bu yüzden nedenini anlamaya önemli tehlikeli veya yaşamı bile gösterir.

Senkop nedenleri dört ana kategoriye: nörolojik, metabolik, vazomotor ve kardiyak ayrılabilir. Bu, sadece kardiyak senkopani ölüme yol açan ciddi bir tehdit taşır. Vazomotor senkop, vazovagal senkop yaygın olarak adlandırılan, en sık nedenidir. Vücudunuz böyle şiddetli duygusal stres veya kan görme ya da iğne gibi bazı tetikleyiciler tepki olur. Nörolojik ve metabolik senkop nispeten nadirdir.

Bilinç kaybı bir doktor tarafından değerlendirilmelidir.

Durumu

Bu kalp hastalığı başlıca türleri, aterosklerotik hastalık, kardiyak aritmi, kalp kapak hastalığı, kalp enfeksiyonları ve kalp yetmezliği de dahil olmak üzere bazı ortak belirtileri vardır.

Aterosklerotik Hastalığı

Atherosclerosis kan damarlarının içinde plak birikimini neden olur. Aterosklerotik plaklar daha çok vücudun hayati organlarından biri ya da özellikle kalp, beyin, kan akışını kısıtlamak zaman belirtilerortaya çıkar. Damar sertliğinin belirtileri genellikle şunlardır:

 • Göğüs ağrısı, sıkışma ya da baskı da dahil olmak üzere, anjin
 • (Dispne)nefes darlığı
 • Bacaklar ya da kollarda hissizlik, güçsüzlük, soğukluk ya da ağrı
 • Boyun ağrısı, çene, sırt, karnın üst kısmında ağrı, boğazda
 • Mide bulantısı
 • Yorgunluk

Kardiyak Aritmi

(Anormal kalp atışı) kardiyak aritmi ile birçok kişi hiçbir belirti varken, ritim bozukluğu herhangi bir tür çarpıntı, halsizlik, sersemlik üretme potansiyeline sahiptir.

Diğer semptomlar:

 • (Bradikardi), yavaş kalp atışı
 • (Taşikardi), hızlı kalp atışı
 • Göğsünüzde ağrı
 • Nefes darlığı
 • Baş dönmesi
 • Bayılma (senkop)

Kalp Kapak Hastalığı

Dört vanaların hangi düzgün çalışmıyor kalp kapak hastalığı belirtileri değişir, amaonlar içerebilir:

 • Nefes darlığı
 • Yorgunluk
 • Düzensiz kalp atışı
 • Şişmiş ayak veya ayak bilekleri
 • Göğsünüzde ağrı
 • Bayılma

Kalp Enfeksiyonları

Eğer kalbinizde bir enfeksiyon varsa, belirtiler şunlar olabilir:

 • Ateş
 • Titreme
 • Gece terlemeleri
 • Nefes darlığı
 • Yorgunluk
 • Zayıflık
 • Bacaklarda şişlik, ayak veya karında
 • Anormal kalp atışı
 • Ağrı merkezinde ya da uzanın, derin bir nefes alırken genellikle daha kötüye giden göğsünün sol tarafında
 • Kuru bir öksürük kalıcı olabilir
 • Döküntü veya garip lekeler
 • Kilo

Kalp Yetmezliği

Kalp kaslarının zayıflaması nedeniyle ve aynı zamanda kalp hastalığı olası bir komplikasyon olan kalp yetmezliği, erken evrelerde fark belirtilere neden olmayabilir. Daha da kötüleşiyor gibi dinlenme, kolayca yorgun olma olduğunuzda hızlı hissediyorum ya da vurma gibi olabilir, kendinizi ve/veya düzensiz kalp atışı uygulamakla zaman, en önemli bulgular (dispne) nefes darlığı vardır.

Diğer semptomlar:

 • Bacaklarda şişme, ayak bilekleri ve ayaklar
 • Baş dönmesi veya baş dönmesi
 • Bayılma

Komplikasyonlar

Kalp hastalığı komplikasyonları tedavi ve sağlıklı bir yaşam tarzı önemini göstermektedir. Onlar şunlardır:

 • Kalp yetmezliği: en sık görülen komplikasyonları, kalp hastalığı, kalp yetmezliği olduğunda kalp olur bozuk ve zayıf, terk edemiyor pompa kan yolu olmalı. Kalp yetmezliği, kalp krizi, koroner arter hastalığı, yüksek kan basıncı, konjenital kalp hastalıkları, kapak hastalıkları, kalp, kronik kalp hastalığı, birçok farklı türde olabilir.
 • Kalp krizi: Bir tıkanma, bir veya daha fazla koroner arterler neden olabilir bir kalp krizi. Aterosklerotik hastalık genellikle bu komplikasyon ortaya çıkar.
 • Felç: genellikle nedeni aterosklerotik hastalığı, kalp krizi başladığında arterlerde beyin engelli ve sakın yeterli kan akışı. Beyin dokusunda meydana gelen bu birkaç dakika içinde ölmeye başlar, çünkü bu acil bir durum.
 • Anevrizma: Bir çıkıntı duvarın bir arter anevrizması denir. Bu vücudunuzdaki her yerde, yırtılırsa, bir hayat olabilir tehdit eden bir durum oluşabilir. Anevrizmalar neden atherosclerosis olur, damar sertliği.
 • Periferik damar hastalığı: Bu tip aterosklerotik hastalıktır teknik olarak bir komplikasyon atherosclerosis. Periferik damar hastalığı varsa, ekstremite, özellikle de bacaklarını, kan akışı zayıf, potansiyel olarak, ağrı ve enfeksiyona neden olur.
 • Ani kalp durması: Sık görülen bir kardiyak aritmi (anormal kalp atışı), ani kalp durması durumda kalp çalışma durur, neden seni kaybetmek bilinç ve nefes almıyor. Eğer acil tedavi etmezseniz, ölüme neden olur.

Bir Doktoru Görmek için zaman

En sık kalp hastalığının belirtileri diğer tıbbi koşulları tarafından üretilen, tamamen iyi huylu çok ciddi olabilir. Eğer yukarıdaki belirtilerden herhangi biriyle karşılaşırsanız, nedenini belirlemek için doktorunuz tarafından değerlendirilmesi gerekir. Bu asla göz ardı edilmesi gereken belirtiler vardır.

Ayrıca, ereksiyon, özellikle sorun yavaş olmuştur eğer herhangi bir zorluk yaşıyorsanız, bu neredeyse her zaman erkek ya da kalp hastalığı veya şeker hastalığı ilk belirtileri biridir. Erektil disfonksiyon ile herhangi bir sorun fark en kısa sürede doktorunuza görmek emin olun.

Eğer kalp hastalığı öyküsü varsa ya da gelişmekte olan, doktorunuzla konuşmak emin olmak için risk hakkında endişeleniyorsun. Kalp sağlığı söz konusu olduğunda proaktif kalma erken herhangi bir sorun tespit ettiğinizde, size daha iyi bir potansiyel sonuç vermek yardımcı olabilir.

Kalp Hastalığı Doktor Tartışma Kılavuzu

Doğru soruları sormak yardımcı olmak için bir dahaki doktor randevun için yazdırılabilir rehberimiz olsun.

Doctor Discussion Guide Old Man

Hastaneye Gitmek için zaman

Eğer bu belirtilerden herhangi biri varsa acil tedavi gerekir:

Göğüs Ağrısı

Göğüs ağrısı her zaman bir acil durum gösterebilir, çünkü ciddi bir belirti olarak kabul edilmelidir. Eğer göğüs ağrısı yaşıyorsanız ve bu faktörlerden herhangi biri mevcutsa, acil bakım aramak gerekir:

 • Erken kalp hastalığı güçlü bir aile öyküsü var.
 • 45 yaşında veya daha büyük olduğunuzu ve koroner arter hastalığı için risk faktörleri, obezite, sigara, aile öyküsü, şeker hastalığı, yüksek kolesterol ve hareketsiz yaşam tarzı da dahil olmak üzere herhangi var.
 • Ağrı oldu göğüs ağrısı daha kötüdür.
 • Boyun, omuz, kol, sırt veya çene yayılıyor gibi acıyı hissediyor.
 • Ağrı eziyor, sıkı, ağır, ya da sıkma gibi geliyor.
 • Ayrıca, miden bulanıyor mu, zayıf, nefes darlığı, baş dönmesi, terli, ya da bayılmış buldum.
 • Çok yanlış bir şey var gibi hissediyorum.
 • Ağrı dakikalar geçtikçe artıyor.
 • Ağrı deneyimli önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemiyor.

Kalp Krizi Belirtileri

Kalp krizi belirtileri varsa, acil tıbbi yardım aramak için emin olun. Bu belirtiler şunlardır:

 • Boynuna yayıldı, sırt göğüs veya kol ağrısı, basınç veya rahatsızlık, ya da çene
 • Nefes darlığı
 • Karın mide yanması, hazımsızlık, mide bulantısı veya ağrı
 • Soğuk bir ter içinde patlak
 • Yorgunluk
 • Duygu baş dönmesi veya baş dönmesi

Felç Belirtileri

Eğer felç belirtileri varsa, acil tıbbi bakım aramak gerekir. Bunlar şunlardır:

 • Zorluk konuşma ya da anlama güçlüğü başkası ne zaman onlar konuşma
 • Karışıklık
 • Zayıflık
 • Kollarında uyuşma ya da felç, yüz, bacak ya da, genellikle vücudun bir tarafında
 • Bir veya iki gözde böyle bulanık gibi görme bozuklukları, siyah veya Çift görme
 • Şiddetli baş ağrısı
 • Baş dönmesi ve koordinasyon kaybı
 • Bayılma
 • Nefes almada zorluk

Bir sevilen biri ile birlikte iseniz ve şüpheli bir Vuruş, Eğer bir sorun varsa belirlemek için bu önlemler kullanmak zorunda olduğu:

 • Sizin gülümseme için sevilen bir sorun. Eğer onun yüzünü bir tarafı droops, bu bir inme gösterebilir.
 • İki kolunu yükseltmek için sevilen bir sorun. Eğer bir kol düşmeye başlarsa ya da bir kolunu Kaldır o, bu inme bir işaretidir.
 • Size geri sevdi tekrar bir cümle var. Konuşma bozukluğu ya da olağan dışı başka bir belirtisi.

Eğer yukarıdaki belirtilerden herhangi biri meydana gelirse, hemen 911’i arayın. Bir darbeyle, her dakika önemlidir. Uzun bir onun beynine kan gidiyor, sevdim, orada daha fazla hasar olabilir.

Ani Kalp Durması

Ani bir kalp krizi dramatik, hızlı olur ve hemen tedavi edilmezse ölümle sonuçlanabilir. Eğer sevdiğiniz birini bu belirtiler varsa, hemen 911’i arayın:

 • Aniden çöken
 • Nabız yok
 • Nefes almıyor
 • Bilinçsiz
  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir