1. Anasayfa
  2. Kalp Hastalığı

Kalp ve damar Sağlığı TMAO ve Bağırsak Bakterilerinin Rolü

Kalp ve damar Sağlığı TMAO ve Bağırsak Bakterilerinin Rolü
Kalp ve damar Sağlığı TMAO ve Bağırsak Bakterilerinin Rolü
0

Kalp ve damar Sağlığı TMAO ve Bağırsak Bakterilerinin Rolünü çoğu doktor genellikle doymuş yağ ve içerdikleri kolesterol seviyeleri nedeniyle et, yumurta ve yağsız süt ürünleri yemek nasıl izliyor tavsiye için kullanılır. Doymuş yağ tüketen (kalp-damar hastalığı ve sonuçları artan bir risk, kalp krizi ve inme gibi karışmış kolesterol, “Kötü” kolesterol ve tip LDL) düşük yoğunluklu lipoprotein seviyelerini yükseltebilir.

Ama diyet yağ ve kolesterol ve kalp hastalığı arasındaki bağlantı son derece kısıtlıdır. Bugün, çoğu kolesterol karaciğer tarafından üretilen biliyoruz ve 20 ila %30 oranında diyet geliyor.

Bu bulgu, pastırma, yumurta, tereyağlı ekmek avlamak için bir lisans değildir, ancak. Uzmanlar hala aşırıya kaçmadan bu gıdalar yemek öneririz. Bu yiyecekleri önceden düşünüldüğü kadar kolesterol yükseltmek olabilir, ancak kardiyovasküler sağlık üzerinde farklı bir şekilde hasara yol açıyor onlar.

Kalp ve damar Sağlığı TMAO çalışmaları Batılı bir diyet ortak olan bu besinler kalp hastalıkları ve kalp krizi oluşması, inme, kalp yetmezliği ve ölüm, önemli olumsuz sonuçları yendiği zaman bağırsak oluşturulan kimyasal ürün arasında doğrudan bir bağlantı buldu.

Makalede Neler Var?

Sindirim Anahtardır

Gut bizim yediğimiz en büyük Çevresel maruziyet bizim yemek için bir filtre olarak hizmet veren bir bakteri kaynıyor. Bu alanda kurumun araştırma başkanlığını yürüten Cleveland Kliniğinde Önleyici Kardiyoloji Stanley Hazen, MD, Ph. D., Bölüm Başkanı, “vücudumuzun boyunca ne zaman etkiler üzerinde bu bakteriler besliyoruz” diyor.

Dr. Hazen laboratuar yürütülen önemli çalışmalar keşfeden bir mekanik bağlantı arasında gut mikroplar ve kalp hastalığı ile bir madde denilen trimetilamin-N-oksit (TMAO). TMAO sık hayvan ürünlerinde bulunan besinlerden oluşur.

Bağırsaklarında bazı bakteriler et, kan dolaşımına emilir ve karaciğer tarafından metabolize olan (TMA) trimetilamin içine yağlı süt ürünleri, yumurta sarısı ve yüksek bulunan lesitin kolin—bir yan ürün sıra bu araştırmalar ve sonraki önemli bulgular gösterdi. Orada, TMA kalp ve damar duvarları bağlantılı hastalıkların bir dizi önemli bir oyuncu olarak görünen TMAO, dönüşür.

Dahası, bu çalışmalar, insanlarda üç yıl, hayvan modelleri gibi hızlandırılmış kalp hastalığı içinde yüksek TMAO düzeyleri ve kalp krizi oranlarının daha yüksek, kalp krizi ve ölüm arasında net bir bağlantı ortaya çıkardı.

Süreç tabanlı aynı bağırsak mikrop-L yenmesi doğal olarak en çok kırmızı et bulundu, ancak aynı zamanda enerji içecekleri sık bir katkı olduğunu-tryptophan, bir bileşik aşağıdaki hızlandırılmış kalp hastalığı bir rol oynar Dr. Hazen laboratuvarında da gösterdi. Bağırsak da (ve daha sonra TMAO) TMA içine L-tryptophan döner ve TMAO kalp hastalığı kısmen vücut kolesterolü kullanarak nasıl değiştirerek katkı sağlayan bu çalışma bulundu. TMAO ayrıca kan damarlarında inflamasyon tetikler ve arter duvarlarında kararsız plaklar oluşturmak için, böylece kalp krizi riskini yükselterek gösterildi.

Kalp Yetmezliği

Dr. Hazen ve ekibi tarafından ileri çalışmalar TMAO yolu ve kalp yetmezliği arasında bir ilişki vardır. Stabil kalp yetmezliği olan hastalarda TMAO rolü incelediklerinde yüksek TMAO düzeyi, kardiyovasküler ölüm riskini % bunu buldular.

Dr. Hazen “bu risk diğer geleneksel risk faktörlerinden bağımsız ve böbrek fonksiyon veya kalp zorlanma gösteren kan değerlerin ne olursa olsun doğru tuttu,” diyor. Bu çalışmada, yüksek TMAO düzeyde daha fazla ölüm riskini üç katına çıktı.

Böbrek Hastalığı

Geleneksel risk etkenlerin (kronik böbrek hastalığı ve son evre böbrek hastalığı olarak da bilinir), bozulmuş böbrek fonksiyonu olan hastalarda artmış kardiyovasküler risk hesabı yok.

Dr. Hazen ve ekibi TMAO yolu azalmış böbrek fonksiyonu olan kişilerde görülen, böbrek hastalığı ve yüksek kardiyovasküler risk arasında bir bağlantı buldu. Diyet ve tetikleyiciler böbrekler (fibroz) dokusu oluşumu yara izi zamanla TMAO yüksek düzeyde maruz kalma ile kolin daha yüksek düzeyde tüketen bu TMAO ve böbrek işlev bozukluğu olan hastalarda yüksek kardiyovasküler risk arasında bir bağlantı göstermenin yanı sıra, (hayvan modelleri) buldular. Bu böbrek fonksiyonlarında bozulmaya neden olabilir.

Bir çalışmada, Dr. Hazen beş yıldır böbrek hastalığı olan ve olmayan insanlar görülmektedir. Yüksek TMAO düzeyleri ile bu çalışma başladığında alt TMAO düzeyleri ile karşılaştırıldığında böbrek fonksiyonlarında hızlı bir düşüş, kalp krizi, inme, ya da ölmek için daha fazla şansı buldu.

Böbrek fonksiyonu azalır gibi TMAO böbrekler tarafından atılır çünkü Ayrıca, TMAO miktarı yükselir. “Gözlenen yüksek TMAO düzeyleri ciddi böbrek hastalığı olan kişilerde kalp hastalıkları,” Dr. Hazen raporları ölme riski var eğilimindedir açıklayabilir.

Daha fazla Araştırma ve Bulgular

Dr. Hazen Laboratuar Diğer hastalık süreçlerine TMAO rolü araştırmaya devam ediyor. Gut mikroplar, TMAO bir nesil boyunca, kalp sağlığı önemli bir oyuncu olduğunu tarih çalışmaları onaylayın. En son, Hazen laboratuvar noktası bacak damar—hastalığı—periferik arter hastalığı TMAO rolü için kalp krizi ve inme yol açabilir kan pıhtıları oluşumu ve çalışmaları.

Bağırsak mikrop ve TMAO yolu kalp sağlığı bağlı keşif birçok potansiyel gelişmeler için kapıyı açar. Diyet önerileri ve beslenme iyileştirmeler belirgin bir eylem vardır. Bu yol tanınması yeni tanı testleri ve kalp-damar hastalığı katkıda mikrop süreçleri hedefleyen potansiyel tedaviler neden bir başka olur.

TMAO oluşturulmasında ilk adım hedef—TMAO içine mikroplar tarafından dönüştürülmüş alır TMA,—üretim hayvan modellerinde ateroskleroz (damar sertliği) önleyebilmek Dr. Hazen ve ekibi tarafından öncü çalışmaları gösterdi. Bu yeni yaklaşım sertliğinin kalp krizi, felç ve diğer belirtiler için bir önleyici tedavi olarak nihai kullanım için söz sahibidir.

Örneğin, fareler kolin veya tryptophan diyetler zengin bir Batılı diyet (benzer) beslenen edildiğinde, hızlandırılmış atherosclerosis yaşadılar. Diyet-kolin yüksek yarısı fareler mikrobiyal yolu önde gelen blok oluşumu TMAO için doğal bir madde verilirken, daha az atherosclerosis oluştu. Fareler üzerinde kullanılan, soğuk preslenmiş, sızma zeytin yağı ve üzüm çekirdeği yağı, içinde bulunan doğal madde, aynı zamanda çok güvenli olmaya, yüksek dozlarda bile gösterildi.

Kalp ve damar Sağlığı TMAO ve Bağırsak Bakterilerinin Rolü Sizin için ne anlama geliyor?

Yeni kanıtlar metabolizma ve kalp sağlığı için bağırsak mikrop bağlantılar. Ve diyet bağırsak mikrop kompozisyon ve fonksiyonu etkileyen en büyük faktördür. Dr. Hazen “daha az et ve hayvansal ürünler, vejetaryen ya da vegan diyeti ile Akdeniz diyeti gibi, özellikle yararlı olabilir, özellikle de yüksek kardiyovasküler risk, kalp yetmezliği veya kronik böbrek hastalığı varsa belki yediği bir diyet benimseyerek bu çalışmalar, bugüne kadar göstermektedir,” diyor.

Aşağı kesme veya kırmızı et kesmek olsun ya da olmasın, süt ve yumurta daha uzun ve sağlıklı bir hayat yaşamak yardımcı olabilir söylemek zor bize geri kalanı için olduğu gibi, ekliyor. Ya TMAO seviyesi çok yüksek olup tek tek hastaları belirlemede yardımcı olabilir ancak, TMAO için bir kan testi şimdi mevcuttur ve Dr. Hazen notlar. “TMAO olmasına rağmen, kardiyovasküler risk daha net bir görüntü verir,” diyor.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir