İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Kalp Hastalığı

Framingham Risk Hesaplama ve Kolesterol


+ - 0

Framingham Risk Hesaplama size yolda kalp hastalığı riski de dahil olmak üzere kalp sağlığınız hakkında çok şey söyleyebilir.

Tıbbi numaraları bir orman gibi yoğun, karmaşık ve korkutucu görünebilir. HDL total kolesterol: kan basıncı, trigliserid ve açlık kan şekeri oranı LDL, daha iyi sağlık doğru mantıklı bir yol bulmak için onları yönlendirmek zordur. Üzülmek yok ama. Gün ışığına sağlıklı bir yolu var.

1948 yılında Ulusal Kalp Enstitüsü — şimdi (Ø) Ulusal Kalp Akciğer ve Kan Enstitüsü — Framingham Kalp Çalışmaya başladı. Çalışma Framingham, Kitle 5,209 gönüllü sağlık bilgi topladı. kalp-damar hastalığı katkıda bulunabilir ve, umarım, artan yaygınlık tersine çevirmek için yollar bulmak risk faktörleri belirlemek. Çalışmada veri toplamak için orijinal gruptan iki diğerlerinin yanı sıra — ilk gönüllülerin çocukları ve torunları devam ediyor.

Bilgi bu dağın bir ürün Framingham kalp krizi risk hesaplama oldu. Tak bir kaç parça bilgi ve voila! muhtemelen önümüzdeki 10 yıl içinde kalp krizi yüzüne nasıl olduğunu Öğren.

Framingham Risk Hesap makinesi kullanarak

Ø hesap makinesi ve şu anda duman veya yüksek kan basıncı için ilaç almak ister okuma kan basıncı (büyük, “top” sayısı) bilgi yedi adet: yaş, cinsiyet, total kolesterol düzeyi, HDL kolesterol düzeyi, sistolik kan basıncı gerektirir. Kalp hastalığı yerine, kalp krizi ve kullanımı biraz farklı bilgi yakalanma riski hesap makinesi odak (bazı diğer sürümleri.)

Sonuç 10 yıl içinde kalp krizi geçirir risk belli bir düzeyde insanların yüzdesi olan bir risk skoru. Kolesterol düzeyleri temel kategoriler, en arzu edilen, en işte, AİLEN kurallarına göre:

LDL Kolesterol

 • (Mg/dL) desilitre başına 100 miligram altında olanlar için en Uygun
 • Yakın optimal/optimum yukarıda 160:
 • 35: Sınırda yüksek
 • < 35: Yüksek
 • 190 ve üzeri: Çok yüksek

Total Kolesterol

 • Aşağıda İstenen 200 mg/dL:
 • Kolesterol: yüksek kolesterol nedir?
 • 240 ve üzeri: Yüksek (Yüksek kötü)

Kolesterol

 • 40 mg/dL (düşük kötü, hastalığı için önemli bir risk faktörü olduğunu)
 • 60: Yüksek (daha Yüksek daha iyi)

Daha kapsamlı bir analiz için, AİLEN Hastalıklar ve Koşullar Dizin çevrimiçi gidin.

Hesap makinesi ile İlgili sorular

Framingham Kalp Çalışması ve hesap makinesi ile bir potansiyel sorun: orijinal çalışmaya katılanların çoğunluğu beyazdı. Irk ve kalp hastalığı riski içine etnik faktör yana, ama, bu bir sorun olabilir. Framingham Kalp Çalışması “ile tanımlanan risk faktörleri diğer çalışmalarda neredeyse evrensel olarak ırksal ve etnik gruplar arasında uygulamak gösterilmiştir temsil ederler web savunuyor.”

Buna rağmen, kalp hastalığı ırksal farklılıklar inatçı. Afrikalı-Amerikalı erkekler non-Hispanic beyaz erkeklere göre kalp hastalığından ölmek için %30 daha fazla “örneğin, Sağlık ve Azınlık Sağlık ve İnsan Hizmetleri Ofisi ABD izliyor.” Henüz Afrikalı Amerikalılar aslında bir düşük oranı kalp hastalığı daha beyazlar (%10 vs %12).

(İNGİLTERE), Bristol Üniversitesi araştırmacıları, özellikle İngiltere’nin siyah ve azınlık grupları için kalp hastalığı bir hesap makinesi geliştirmiştir.

Kendi kalbine bir oran yapımcısı daha fazla olması gerekir son ama en az değil, unutmayın. Bir kalp yolunda, bir sonraki önemli adım-sağlıklı gelecek sağlıklı yaşam tarzı seçimleri ve tıbbi kararlar için numaralarını kullanarak riski azaltmak için gerekli önlemleri almayı gerektirir.

  Yazar Hakkında


  Yorum Yap