1. Ana Sayfa
  2. Kalp Hastalığı

Uykuda Kalp Kaslarının Gerçekler

Uykuda Kalp Kaslarının Gerçekler
+ - 0

(Miyokard demek kalp kası) “kış uykusunda kalp kasını” önemli bir kavram hala bazı doktorlar için yabancı bir fikir gibi görünüyor, ama kardiyolog bunun farkındayız. Sol ana koroner hastalığı olan bazı kişilerde, ağır hasarlı ve olmayan gibi görünen kalp kası bölümlerini fonksiyonlu aslında hala canlı ve kan akımı geri “canlandı” olabilir.

Kalp kateterizasyonu ile kalp yetmezliği olan kişilerin 20 ila 50% kış uykusunda kalp kasını önemli bir miktar var, ve bu nedenle, kan akışı kalp kaslarında geri anlamlı iyileşme gerçekleştirme potansiyeline sahip olduğu tahmin edilmektedir.

Kalp Kasının Canlılığı Hakkında Düşünme “Eski” Yol

Geleneksel tıbbi düşünce miyokard hazırda böyle bir şey için odayı terk etmedi.

Yeterli kan akışı gibi uzun kalp kası fonksiyonları normal olarak. Eğer kan akışını CAD kişi egzersiz başladığında (örneğin, kalp kasının gereksinimlerini karşılamak için yeterli olmadığı takdirde, Kas (oksijen açlığı çeken) geçici iskemik olur ve anjina oluşabilir. İskemik kalp kasının normal çalışmıyor. Echo test yeterli oksijen yoksun olduğunda, normalde sözleşme başarısız kalp kası kesimleri hayal beri aslında, egzersiz sırasında ekokardiyogram sahne iskemi teşhis etmek için tek yoldur.

Doktorlar geleneksel olarak CAD düşünme şeklini, ya da iskemi ve çok yakında da (çünkü, örneğin, CAD kişi angina ortaya çıktığında egzersiz keser) gider, veya iskemi kalp kası (miyokard infarktüsü veya ölüm) kalp krizi meydana gelene kadar devam eder.

Çok klasik, hastalıklı koroner arterin beslediği miyokard normal, iskemik, ölü ya da üç durumdan birinde olabilir.

Kalp kası da dördüncü bir devlet olarak devam edebilir ancak, görünen o ki, bir devlet için hazırda bekleme olarak adlandırılır.

Ne Miyokard Hazırda?

Sadece göründüğü gibi miyokard hazırda. Gibi kışı kış uykusunda, kalp kası hazırda görünüşe rağmen bir ayı ölü değildir, ancak bunun yerine sadece “uyuyan” bir hal almıştır. Artık normalde her kalp atışı ile sözleşme değil, fonksiyonları ve kalp çalışmaya katılan.

Ama ölü de değil. Sadece kendi kendini koruyan bir hareketsizlik durumda. Hayatta kalmak onun için hemen kritik olmayan fonksiyonları her bir kapalımıydı.

Kalp kası CAD kronik ve nispeten sabit, yerine gelir ve (angina olan çoğu kişide olduğu gibi) seyrek nispeten gider daha tipik iskemi daha olduğunu iskemi üretmek için yeterince şiddetli olduğu zaman hazırda bir duruma girebilirsiniz. Bu yüzden, aslında, kalp kası hiç normal çalışması için yeterli kan akışı oluyor, ama zar zor hayatta kalmak için yeterli kan akışı oluyor.

Neden Önemlidir?

Önemli bir kavram Kas hala potansiyel olarak uygun olduğu için kalp kası hazırda ve kış uykusu düzelir. Eğer hazırda Kas kan akımı—bypass ameliyatı ya da stent ile onarılabilirse—hazırda miyokard “uyan” ve yine kalp katkı başlayabilirsiniz oldukça iyi bir şans var. Kalp yetmezliği olan bir kişi, bu artmış kardiyak iş kapasitesi çok fark yaratabilir.

Kardiyolog olmayan uygun (yani ölü), MRI çalışmaları da dahil olmak üzere, ve özel tanı testi kalp kas miyokard hazırda ayırt yardımcı olan özel testler vardır.

Alt Çizgi

Bu tür sınama bu yana serbest invaziv ve aslında risk, miyokard hazırda olasılığı genellikle tamamen makul peşinde olmayan. Eğer bu değerlendirme hazırda kalp kası, kalp kasının bir bölümü potansiyel olarak önemli ölçüde kalp yetmezliği arttıracağını sonra “uyanma” önemli bir miktar çıkarır ve cerrahi kuvvetle düşünülmelidir.

    Yazar Hakkında


    Yorum Yap