İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Kalp Hastalığı

Miyokardit belirtileri

Miyokardit belirtileri
+ - 0

Miyokardit (kalp kası ya da kalp kası, çoğunlukla enfeksiyonlar, bağışıklık sistemi hastalıkları, ya da toksinlerden kaynaklanan etkileyen inflamatuar bir hastalıktır. Bu iltihap normalde sözleşme kalp kası azaltır. Ağır vakalarda miyokardit kalıcı kalp hasarı üretmek, özellikle, dilate kardiyomiyopati ve kalp yetmezliği olabilir.

Miyokardit belirtileri

Miyokardit neden belirtiler son derece önem derecesi değişebilir. Diğerleri ciddi zarar ederken, bu durum bazı insanlar zar zor fark olan belirtiler var. Belirtilerin derecesi, kalp kasının mevcut inflamasyon şiddeti ile ilişkilendirmek eğilimindedir. Hafif belirtiler şiddetli belirtiler genellikle önemli inflamatuar bir süreç yansıtırken miyokardit hafif vakalar ile ilişkilidir.

Çok az belirti ile nispeten hafif ve kendi kendini sınırlayan bir hastalık birçok kişi miyokardit olduğunu. Bazen miyokardit ile bir kişi ya da iki hafta içinde düzelir bu hastalık bir grip yaşayacaksınız.

Daha önemli durumlarda gerçek kardiyak belirtiler görünür. Göğüs ağrısı önemli bir belirti olabilir. Eğer miyokardit kalp yetmezliğine neden olacak kadar şiddetli olursa, nefes (nefes darlığı) darlığı ve ödem bacak ve ayaklarda (şişme) oluşur, kalp yetmezliği yaşayabilirsiniz, diğer sorunlara yol açabilir.

Bazen miyokardit kalp bunaltıyor ve hızlı, ciddi ve geri dönüşü olmayan kalp yetmezliği oluşturur.

Kalp aritmi akut miyokardit sırasında ortaya çıkabilir. Bu aritmi hemen hemen her tür (yavaş kalp ritmi) hem bradycardias ve bağlı (hızlı kalp ritmi) dahil olmak üzere, bu tür atriyal fibrilasyon ve ventriküler taşikardi gibi olabilir. Bu aritmiler genellikle bir akut miyokardit çözümler yok.

Ne Miyokardit Neden Olur?

Miyokardit birçok nedeni tespit edilmiştir. Bunlar şunlardır:

 • Birçok bulaşıcı ajanlarla enfeksiyonlar, viral enfeksiyonlar, bakteriyel enfeksiyonlar, Lyme hastalığı, mantar hastalığı, parazitler, ve toksoplazmoz dahil.
 • Sistemik immün veya inflamatuvar hastalıklar, lupus (bir bebek teslim sonra miyokardit), sarkoidoz, iltihabi bağırsak hastalığı, doğum sonrası kardiyomiyopati dahil olmak üzere, ve Graves hastalığı
 • Toksinler, alkol, kokain, arsenik, karbon monoksit ve çeşitli ilaçlar da dahil olmak üzere.
 • Antibiyotikler, böcek ya da yılan sokması, ya da tetanoz toksoid gibi çeşitli maddelere karşı alerjik reaksiyonlar.
 • Radyasyon tedavisi de dahil olmak üzere göğüs bölgesi, meme kanseri için uygulanan.

Miyokardit Tanısı Nasıl Konur?

Miyokardit tanısı genellikle doktor çeşitli kaynaklar, hastanın semptomları ve fizik muayene kardiyak enzimleri yükselmiş, anormal kan sayımı, anormal romatizmal testler, viral ya da kan testleri de dahil olmak üzere (genellikle karakteristik değişiklik gösteren) elektrokardiyogram, ve bazı kan testleri (dahil olmak üzere ipuçları koyar zaman yapılır. Eğer kalp yetmezliği belirtileri varsa, ekokardiyogram kalp kası hasarın boyutunu değerlendirmek yardımcı olabilir. Bazen, kalp kas biyopsisi kalp kası mevcut inflamasyonun büyüklüğü ve türü belge için gereklidir.

Miyokardit Nasıl Tedavi Edilir?

Miyokardit tedavisi öncelikle belirlenmesi ve altta yatan nedenin tedavisi hedefleniyor. Örneğin, uygun bir antibiyotik ile altta yatan bir enfeksiyonu tedavi etmek için, agresif altta yatan bir otoimmün bozukluğu, ya da (örneğin, kokain ya da alkol gibi) toksin maruz kalma kaynağı kaldırmak için önemlidir. Buna ek olarak, kalp yetmezliği varsa, kalp yetmezliği için agresif tedaviye derhal başlanmalıdır.

Buna ek olarak, akut miyokardit ile insanlar bu akut faz sırasında kalbin çalışma azaltmak için egzersiz ya da gereksiz fiziksel efor kaçınmalısınız.

Agresif tedavi ile, miyokardit ile birçok kişi tamamen iyileşir. Bazı insanlar, ancak, iyileşme tam değildir, ve kalp hasarı bir dereceye kadar kalıcı olabilir. Buna ek olarak, inflamasyon ay veya yıl boyunca yaktı, kalp fonksiyonlarını yavaş yavaş kötüleşmesine neden olabilir.

Bu nedenle, her birkaç ayda bir tekrar yapılanması gerekir miyokardit oldu herkes ve fiziksel aktivite onların sorunu tamamen çözülmüş olduğunu gösteriyor kadar sınırlı olabilir. Bu noktada bile, miyokardit olan insanlar yıllık bazda yeniden olmalıdır.

Eniyi Sağlık gelen Bir Kelime

Çoğu durumda, miyokardit nispeten hafif ve kendi kendini sınırlayan bir kalp sorunu var. Ama bazı insanlar, miyokardit ciddi kalp yetmezliğine yol açabilir, ve bu da akut veya daha yavaş yapabilirsiniz. Eğer ya da sevilen bir miyokardit varsa, doktorunuz doğru tedavi sağlamak ve daha fazla bölüm önlemek için deneyin altında yatan nedeni belirlemek için çalışmak önemlidir.

  Yazar Hakkında


  Yorum Yap