1. Anasayfa
  2. Kalp Hastalığı

Kalp Hastalıkları, Obezite Arasındaki Bağlantıları ve Kilo Kaybı

Kalp Hastalıkları, Obezite Arasındaki Bağlantıları ve Kilo Kaybı
Kalp Hastalıkları Obezite Arasındaki Bağlantıları ve Kilo Kaybı
0

Kalp hastalığı için kilo ve risk bağlanır. Kalp hastalıkları, Obezite arasındaki bağlantıları ve kilo kaybı kalp sorunları olacak  kadar kilolu garanti olmak anlamına gelmez. Kardiyak olay ve kilo kaybı için risk onlardan biri olabilir azaltmak için yollar vardır. Ama önce, kalp hastalığı ve kilo kaybı ile ilgili gerçekleri öğrenmek önemlidir.

Makalede Neler Var?

Kalp Hastalığı Nedir?

Kalp hastalıkları, Obezite arasındaki bağlantıları ve kilo kaybı kalbin kalp ve kan damarları etkileyen anormal koşullar bir dizi var. Kalp hastalığı birçok farklı türleri vardır, ama ortak formlar koroner arter hastalığı, kalp yetmezliği ve ritim bozukluğu vardır. Kalp hastalığının en yaygın biçimi insanları kalp krizi başlıca nedeni olan koroner arterler, koroner arter hastalığı, daralma veya tıkanma vardır.

Kalp Hastalığı Gerçekler ve Rakamlar

Kalp hastalıkları, Obezite arasındaki bağlantıları ve kilo kaybı 2018 yılında derlenen Amerikan Kalp Derneği istatistiklerine göre, kalp hastalığı 836,546 neredeyse ölüm 1 ABD’de her 3 ölüm hakkında veya hesapları. Bu ülkede ölüm nedenlerinin başında kalır. 2,300 kabaca Amerikalılar kalp hastalığı her gün ölüyor, 1 ölüm ortalaması 38 her saniye.

40 saniyede yaklaşık bir Amerikalı kalp krizi geçirecek. İlk kalp krizi için ortalama yaşı erkek ve kadın için 48 yıldır 65.6 yıldır.

ABD’de bir zamanlar biri her 40 saniyede bir vuruş olan raporda ayrıca. İnme için BİZE her yıl her 20 ölüm gerçekleşmektedir.

2881 milyon Amerikan yetişkin, şu anda ya da kalp-damar hastalığı inme-after effects veya bazı formu ile yaşıyor. Yaklaşık yarısı siyah yetişkin kardiyovasküler hastalık, erkeklerin kadınların yüzde 7.2 ve yüzde 46.0 çeşit var.

Kalp Hastalığı ve Kilo Kaybı Bağlantı

Kalp hastalığı ve kilo kaybı kalp hastalığı için risk ağırlığı ile ilişkili olduğu için yakından bağlantılıdır. Eğer aşırı kilolu veya obez iseniz, durum için yüksek risk altında olabilir.

Sağlık uzmanları obezite düşünün ve her ikisi de koroner kalp hastalığı ve kalp krizi için önemli bir risk faktörü şişmanlık. Yüzde 20 veya daha fazla kilolu olmak önemli ölçüde kalp hastalığı riski artmaktadır, özellikle karın yağ bir sürü varsa. Amerikan Kalp Derneği, diğer ilgili sağlık koşulları varsa bile, kalp hastalığı riskini artırıyor obezite kendisi buldu.

Hareketsiz olmak da artırmak için kalp hastalığı riski neden olur. Hareketsiz bir yaşam tarzı kadınlar için daha tehlikeli olabilir. Etkin olmayan kadın şeker hastası olma olasılığı yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol var. Tüm bu koşullar üç kalp hastalığına yakalanma şansını artırır.

Kalp Hastalığı ve Ağırlık Dağılımı

Kalp hastalığı riski vücudunuzun yağ taşımak yere bağlı olarak daha yüksek olabilir. Aşırı kilolu veya obez ve karın bölgesinde aşırı kilo en taşır (elma şeklinde), kalp hastalığı riskini (armut biçimli) kalça ve uyluk yağ taşıyan bir kişi daha yüksektir. Apple-bireyler de yüksek kan basıncı, yüksek kolesterol, şeker hastalığı ve felç gibi diğer artan sağlık riskleri olabilir şeklinde.

Eğer bel kalp hastalığı riskini artırır olmadığını öğrenmek için, bir ölçüm bandı ile kendinizi ölçebilirsiniz. Doğru ölçü size yardımcı olacak bir ortak gerekebilir. Ölçüm göbek çizgisinde alınmalıdır. Yüksek riskli bir bel kadınlar ve erkekler için 40 inç ya da daha yüksek veya daha yüksek 35 inç.

Kalp Hastalığı Riskini Azaltmak

Kalp Hastalıkları Obezite ve Kilo Kaybı  için bazı risk faktörleri değiştirebilirsiniz. Örneğin, aile geçmişinizi değiştirebilirsiniz. Ama ağırlık değiştirebilirsiniz. Eğer diyet ve egzersiz ile sadece yüzde 10 kilo azaltmak, kalp hastalığı ve diğer gelişmekte olan obezite ile ilgili sağlık sorunları riskini azaltmak için başlayabilirsiniz.

Kilo yönetimi ek olarak, diğer ilgili risk faktörleri kontrol ederek kalp hastalığı gelişme şansını azaltabilir. Kan basıncınızı kontrol, kolesterol düşürücü, sigarayı bırakmak ve egzersiz yapmak yeterli konuşunuz.

Sağlıklı bir diyet aynı zamanda kalp hastalığı riskini azaltmanın önemli bir parçasıdır. Amerikan Kalp Derneği yağ günlük kalorinin en fazla 30 yüzde içeren bir diyet önerir. Örneğin, günde 2000 kalori bir diyet yemek varsa, en fazla 600 kalori yağ.

Eniyi Sağlık gelen Bir Kelime

Kalp hastalığı olan ya da kalp hastalığı için risk altında olduğunuz işitme tıbbi profesyonel duyduğunda korkunç hissediyorum. Ama yönetmek için veya riski azaltmak için yapabileceğiniz şeyler vardır. Birlikte sağlık ekibi, birincil bakım sağlayıcı bir fizik terapisti veya davranış sağlığı uzmanı olarak, kardiyolog, beslenme personel ve diğer destek uzmanları () dahil olmak üzere sağlıklı yaşam yönünde küçük adımlar için ihtiyacınız olan bakımı almaya çalışın. Daha aktif bir yaşam ve sağlıklı bir diyet yemek kalp hastalığı riskini azaltmak da dahil olmak üzere birçok yönden fayda göreceksiniz.
    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir