Kalp Sağlığı

Kalbinize dikkat etmek iyi sağlığın anahtarıdır. Kalp hastalıklarını önleme stratejileri bulun ve bu hayati organı yıllar boyu uç şeklinde tutun.

Kalp Hastalığı

Stres ve Kalp Hastalıkları

29 Şub, 2020 754

Yıllarca stres altında olan kişiler kalp hastalığı riski olan “Ortak Bilgi” olmuştur. Bu yaygın bir bilgi ama doğru mu? Ve eğer öyleyse, stres çeşit kalp hastalığı riskini artırıyor, ne riski ne yapıyor, ve bu konuda ne yapabilirsiniz?

Kalp Hastalığı

Yüksek Riskli İçme ve Kalp Sorunları

24 Şub, 2020 404

Eğer düşük riskli alkol tüketimi için tavsiye edilen kurallara daha fazla içerseniz, sadece alkol kullanım bozukluğu riski kendinizi koyarak değil, aynı zamanda önemli ölçüde kardiyovasküler sorunları çeşitli riski artıyor.

Kalp Hastalığı

Kalp Hastalıkları, Obezite Arasındaki Bağlantıları ve Kilo Kaybı

10 Şub, 2020 305

Kalp hastalığı için kilo ve risk bağlanır. Ama kalp sorunları olacak o kadar kilolu garanti olmak anlamına gelmez. Kardiyak olay ve kilo kaybı için risk onlardan biri olabilir azaltmak için yollar vardır. Ama önce, kalp hastalığı ve kilo kaybı ile ilgili gerçekleri öğrenmek önemlidir.

Kalp Hastalığı

Kalp ve damar Sağlığı TMAO ve Bağırsak Bakterilerinin Rolü

10 Şub, 2020 458

Çoğu doktor genellikle doymuş yağ ve içerdikleri kolesterol seviyeleri nedeniyle et, yumurta ve yağsız süt ürünleri yemek nasıl izliyor tavsiye için kullanılır. Doymuş yağ tüketen (kalp-damar hastalığı ve sonuçları artan bir risk, kalp krizi ve inme gibi karışmış kolesterol, “Kötü” kolesterol ve tip LDL) düşük yoğunluklu lipoprotein seviyelerini yükseltebilir.

Kalp Hastalığı

Genler Kalp Hastalığı Hakkında Bilgi Verebilir

10 Şub, 2020 308

Genlerimizi kendimiz hakkında bize ne söyleyebilir öğrenme muazzam bir ilgi var. Eğer gök yüksek kolesterol neden olur ya da standart bir kan testi ile tespit edilebilir önce daha kolay kan pıhtısı yapan (“gen varyantı”) düzensiz bir gen varsa bilmek istemez misin? Eğer genç yaşta kalp krizi için risk altında olup olmadığını bilmek yararlı olmaz mıydı, bunu önlemek için tedaviye başlamak misiniz?

Kalp Hastalığı

Endotelyal Disfonksiyon

10 Şub, 2020 308

Eğer son zamanlarda kalp-damar hastalığı hakkında herhangi bir okuma yapıyor varsa, ya önlemek veya kalp hastalığı tedavi konusunda doktorunuz ile son bir konuşma yaptık varsa, dönem “endotel disfonksiyonu karşılaşmış olabilirsiniz.” Endotelyal disfonksiyon kavramı son yıllarda birçok kardiyovasküler koşulları, sol ana koroner hastalığı, hipertansiyon, kardiyak sendrom x) mikrovasküler anjina, diyastolik disfonksiyon, ve diğerleri de dahil olmak üzere anlayışımıza önemli hale gelmiştir.

Kalp Hastalığı

Romatoid Artrit Arasındaki Bağlantı ve Artan Kalp Hastalığı Riski

10 Şub, 2020 242

Romatoid artrit (RA) ile insanlar hastalık ve Tip 2 diyabet hastalarında karşılaştırılabilir olduğu söyleniyor kardiyovasküler hastalık riski, ölüm riski olduğu bilinmektedir. Romatoid artrit olan kişilerde, (kalp krizi) sessiz miyokard infarktüsü ve ani ölüm riski vardır. Miyokard infarktüsü sıklığı genel nüfusa göre romatoid artrit ile daha fazla iki kat daha fazla insan var.

Kalp Hastalığı

Kalbiniz Kaç Yaşında?

10 Şub, 2020 299

Kronolojik yaş olarak aynı kalp yaşınız kaç? Ne yazık ki, birçok Amerikalı için, çünkü cevabı yoktur, risk faktörleri ve sağlıksız yaşam tarzı alışkanlıkları nedeniyle kalp, kalpleri aslında olması gerekenden daha birçok yıl daha eski.

Kalp Hastalığı

Kalp Krizi için en Az 5-Bilinen Risk Faktörleri

8 Şub, 2020 470

Kalp krizi için risk faktörleri iyi bilinen, aralarında sigara kullanımı, diyabet, yüksek kan basıncı, obezite ve eksikliği vardır. Bu evrensel olma eğilimindedir, neredeyse herkes riskini artırabilir anlamına gelir. Ama risk altında—bazı insanlar koymak veya risk altında belirli koşullar altında insanlar koymak diğer bir risk unsurudur. Bu az bilinen risk faktörleri ve hastalıktan etkilenmiş olması muhtemeldir.

Kalp Hastalığı

Kalp Tümörleri ve Kanserleri

8 Şub, 2020 333

Kardiyak tümörler yer alan doku anormal oluşumlardır. Kalp kendi içinde ortaya çıkan primer kalp tümörü—tümör—iyi veya kötü huylu olabilir. İkincil (ya da metastatik Kalp tümörleri kalp başka bir yerden yayılan malign kanserler vardır.