İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kalp Hastalığı

Kalbiniz Kaç Yaşında?

Kalbiniz Kaç Yaşında?
+ - 0

Kronolojik yaş olarak aynı kalp yaşınız kaç? Ne yazık ki, birçok Amerikalı için, çünkü cevabı yoktur, risk faktörleri ve sağlıksız yaşam tarzı alışkanlıkları nedeniyle kalp, kalpleri aslında olması gerekenden daha birçok yıl daha eski.

Kalp Yaşını Hesaplama

(CDC) ABD Merkezleri Hastalık Kontrol ve Önleme kalp yaşı çok kullanışlı bir hesap makinesi vardır. Bu tahmini vücut kitle indeksi, cinsiyet, kan basıncı, sigara öyküsü geleneksel kardiyak risk faktörleri kullanır, ve kalp yaşını hesaplamak için diyabet.

Örneğin, bu hesap göre, asla ve 22.5 normal bir etkiye sahip olan şeker hastalığını yok eden ot çekmeyen yüksek kan basıncı için tedavi eden (mm Hg) civa 118 milimetre (üst tansiyon numara) sistolik kan basıncı ile 30 yaşındaki bir kadın, aslında kronolojik yaşından daha genç ve sağlıklı olan 28 kalp ve damar (damar) yaş, vardır.

Ancak, aynı hesap, biraz hiç, şu anda duman olmayan yüksek kan basıncı için tedavi olan 126 mm Hg yüksek olan sistolik kan basıncı ile 45 yaşındaki bir adama göre, ve şeker hastalığını yok ama 38 beden kitle indeksi ile obez olduğunu, ondan daha eski 52, bir kalp bir yaş var.

Bu hesap makinesi içine kendi numaralarını tak ve kendi kalp yaşınız ne olduğunu görmek. Çabuk bakın, risk faktörleri kalp sağlığı üzerinde büyük bir etkisi olan hesap makinesi ile biraz vakit geçiren yapabilirsiniz.

Hesap makinesi de 10 tahmini bir kalp krizi veya inme gibi kardiyovasküler bir olay olması yıl fazladır.

Eğer bu kalp yaş hesap makinesi kullanmak için ilk dökülmek gerekiyorsa, bu kolayca boyunu ve kilonu bilmek ve Ulusal Kalp (Ø), Akciğer ve Kan Enstitüsü tarafından sunulan bu standart BMI hesap makinesi içine takarak yapılır.

Genç bir Kalbe Sahip olmanın nasıl

Sağlıklı bir diyet odaklanarak, sağlıklı yaşam tarzı alışkanlıkları ve sağlıklı bir kilo genç bir kalp verebilir. Bu tür yaşam tarzı değişiklikleri geliştirmek bile olabilir kardiyak risk faktörlerinin çoğu, bu tür aşırı kilolu veya obezite (sağlıklı bir diyet, egzersiz ve kilo kaybı yanıt) veya yüksek kan basıncı olarak ortadan kaldırabilir.

En az 30 dakika boyunca her gün en azından orta şiddette düzenli egzersiz almak amacı. Bir kalp-sağlıklı bir diyet, bu kadar büyük klinik yıllarda kalp krizi ve inme riskini azaltmak için kanıtlanmış olan Akdeniz diyeti, yeme odaklanın.

Eğer sigara içiyorsanız, sigarayı HEMEN bırak. Sadece kısa bir süre içinde, sigarayı bırakmak, kalp ve kardiyovasküler sistem üzerinde büyük olumlu etkileri vardır. İkinci el duman maruz kalma.

Yeterli uyku, gecelik yedi ile dokuz saat aralığı, aynı zamanda kalp sağlığı için önemlidir ve obezite önleyebilir.

En önemlisi, sayıları ve risk bilmeleridir, doktor ve sağlık ekibi ile iş riskini azaltmak için.

    Yazar Hakkında


    Yorum Yap