1. Ana Sayfa
  2. Bacak, Ayak ve Ayak Bileği Sağlığı
Trendlerdeki Yazı

Kemer Ağrı Nedenleri ve Tedavisi

Kemer Ağrı Nedenleri ve Tedavisi
Kemer Ağrı Nedenleri ve Tedavisi
+ -

Kemer ağrı nedenleri ve tedavisi ilgili olarak kemer ağrı ayak kemer altında ortaya çıkan belirtileri açıklamak için kullanılan bir terimdir. Bir hastanın kemer ağrı olduğunda genellikle orta ayak içindeki yumuşak dokuların iltihabı var. Ayak kemer plantar fasya denilen ayak topuk kemiği bağlayan doku sıkı bir grup tarafından kuruldu.

Doku bu bant uygun mekanik ayak ve ayak parmakları için topuk ağırlık transferi önemlidir. Ayak kemeri dokusunun tahriş olmuş ve iltihaplı hale geldiğinde, basit hareketleri bile çok acı verici olabilir.

Neden

En iyi sağlık kemer ağrısı neden olur
En iyi sağlık kemer ağrısı neden olur
Çok / Nusha Ashjaee

Plantar Fasiit: en yaygın nedeni arch ağrı plantar fasiit. Plantar fasiit ayak topuk bağlayan doku fibröz bant hastalıktır addır. Plantar fasiit belirtiler uzun yürüyüş veya uzun süreli ayakta ağrı sabah erken ve acı vardır. Kemer ağrı sabah erken gece boyunca uyurken sözleşmeli ve sıkı olma fasya plantar kaynaklanmaktadır. Uyanış ve sabah yürürken, fasya hala gergin olduğunda tahrişe yol dar ve eğilimli. Yürürken veya uzun süre ayakta zaman, plantar fasya iltihaplı ve ağrılı hale gelir. Plantar fasiit tedavisindeen iyi bazı basit germe egzersizleri ile tamamlandı, anti-enflamatuar ilaçlar, ve ekler ayakkabılar için.

Stres Kırıkları: kemikleri içinde orta ayak (dahil navicular, kübik, ve çivi kemik) ve metatarsal kemiklerin hepsi bozuk olması ile aşırı. Bu durumda, stres kırığı kemik olası bir yaralanma olduğunu. Stres kırıklarızamanla kemik oluşturan bir çatlak yol açan tekrarlayan aşırı ortaya tek bir yaralanma sonucunda değil. Stres kırıkları genellikle artmış aktivite ile kötüleşir ağrı. Aktivite düzeylerini artırmak gibi bazı aktivite ile gevşetin olabilir plantar fasiit aksine, bir stres kırığı ile ilişkili ağrı genellikle kötüleşir. Stres kırığı oluştuğunda kemik dinlenmeye ihtiyacı var. Bazı durumlarda, bir yürüyüş önyükleme diğer durumlarda tüm ağırlık koltuk değneği gerektiren kemik rahatlamış olmalı oysa etkili bir rahatlama yol açabilir.

Burkulma Bağ: Orada 26 kemik her ayak, her hangi bağlı bir karmaşık web bağlar. Bu kaslar, Burma ya da yürürken veya çalışırken beceriksizce iniş tarafından yaralı olabilir. Bağ yaralanmaları genellikle olağandışı ayak hareketinden sonra ortaya çıkar ve hemen ağrıya sebep olur. Şişlik de oluşabilir. En ligament burkulma geri kalanı ile geliştirir. Bazen ayak hareketsiz hale getirme tedavi ile yardımcı olabilir. Bazı nadir durumlarda, cerrahi tedavi için gerekli olabilir. Böyle bir bağ yaralanmasıorta ayak olan Lisfranc burkulma denir.

Tendonitis: İnflamasyon tendon bu geçiş boyunca ayak da neden acı kemeri. Kemer ağrıya neden olan en sık yaralanan tendon tibialis posterior ve peroneal tendonlar vardır. Bu tendon bacak, ayak bileği arkasında ders, ayak altına başlatın ve sonra. Her iki tendon ayak ve ayak bileği hareketlerini kontrol etmek önemlidir.

Bir Doktoru Görmek için zaman

Kemer ağrı edenleri ve tedavisi için en sık arch ağrısı ciddi bir tıbbi sorun değildir, ancak tıbbi bir profesyonel tarafından değerlendirilmesi gereken zamanlardır. Bir doktora görünmen gerektiğini belirtileri şunlardır:

  • Yetersizlik ekstremite ağırlık taşıyan
  • Basit tedaviye yanıt vermeyen kötüleşen belirtiler
  • Enfeksiyon belirtileri (ateş, titreme, baş etrafında kızarıklık)

Arch ağrı tanı genellikle ayak dikkatli bir muayene ile yapılabilir. Ayak yapısına uyum değerlendirmek ve bağ destek tüm tıbbi muayene ile yapılabilir. Eğer ayak yapısı ya da istikrar konusunda endişeleri varsa, özel testler daha fazla değerlendirme yapılabilir. X-ışınları ayak kemikleri uyum faydalı bir değerlendirme verebilir. CAT taramaları ve MRI dahil olmak üzere diğer testler de daha fazla değerlendirme için gerekli olabilir.

Tedavi ve Korunma

Kemer ağrı tedavisi genellikle ayak tabanı, şişmeyi kontrol etmek ve çabaları rahatsız alanından giderici basınç oluşur. İle başlayabilirsiniz basit bazı adımlarvardır:

  • Ayak kemer içinde inflamasyonu azaltmak için dinlenme: etkilenen ekstremite İstirahat önemlidir. Bu koltuk değnekleri aktivitelerinde değişiklikler, ya da ihtiyaç duyabilir.
  • Buz uygulama: etkilenen bölgeye buz Uygulanması da inflamasyon ve ağrı azaltmak için yararlı bir yol olabilir. Birçok insan bu bölgeye soğuk tedavi uygulamak için buz masajı etkili bir yöntem bulmak.
  • Steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar inflamasyon ile ilişkili rahatsızlığı gidermek için etkili ilaçlar Anti-enflamatuar ilaçlar. Doktorunuz ile herhangi bir yeni ilaç başlamadan önce kontrol emin olun.
  • Ayakkabı değişiklikleri: daha fazla kemer desteği, daha iyi yastıklama, ya da diğer değişikliklerle ayakkabı Değişiklikleri genellikle yararlı olabilir. Kemer ağrı yönetirken destekleyici ayakkabı giymek önemlidir.

Bir kez kemer ağrı belirtileri etkili bir şekilde kontrol edilmiştir, ayrıca tedavi tamamlanır tamamlanmaz geri gelmezler sağlamak için önemlidir. İyi bir destek ile doğru uydurma ayakkabı sağlamak yararlı bir adım olabilir. Buna ek olarak, aktivite yavaş yavaş yeniden başlamasını erken dönemlerinde kemer ağrı bir bölüm aşağıdaki yapılmalıdır.

En İyi Sağlık ödül bir kelime

Kemer ağrı sık rastlanan bir şikayet ve genellikle birkaç ortak koşullardan biri değil. Neyse ki, baş ağrısı olan çoğu insan bir kaç basit adımda semptomlardan etkili bir rahatlama bulabilirsiniz. Eğer bu etkili olmazsa, tıbbi sağlayıcınız görmek belirtiler neden olan daha ciddi bir sorun olmadığından emin olmak için yardımcı olabilir. İnsanların baş ağrısı var bir kere, bu sorunun tekrarını önlemek için adımlar atması gerekir.

    Yazar Hakkında