1. Anasayfa
 2. Kalp Hastalığı
Trendlerdeki Yazı

Yüksek Riskli İçme ve Kalp Sorunları

Yüksek Riskli İçme ve Kalp Sorunları
Yüksek Riskli İçme ve Kalp Sorunları
0

Yüksek riskli içme ve kalp Sorunları eğer  ki düşük riskli alkol tüketimi için tavsiye edilen kurallara daha fazla içerseniz, sadece alkol kullanım bozukluğu riski kendinizi koyarak değil, aynı zamanda önemli ölçüde kardiyovasküler sorunları çeşitli riski artıyor.

Alışkanlıkla veya ağır alkol kullanan insanlar için kalp hastalığı sorunu için bir risk artışı gösteren bilimsel araştırma büyük bir miktar var. Bu araştırmaya göre, (NIAAA’) Alkol İstismarı ve Alkolizm Ulusal Enstitüsü “güvenli” içme düzeyleri ve “yüksek risk” içmek için kurallar oluşturmuştur.

Bu nıaaa ‘ düşük riskli gördüğü “alkol tüketimi tam düzeyleri şunlardır:”

 • Erkekler, 4 ya da daha az içki günde ve en az 14 içecekler haftada
 • Kadınlar, 3 ya da daha az içki günde ve en fazla 7 içecekleri haftada

Yüksek riskli içme ve kalp sorunları için örneğin, erkek ve hafta boyunca bira 12 paket içtikten sonra hafta sonu boyunca 6 kutu içecek, 4 içecekler tarafından önerilen kurallar aşıyorsunuz. Eğer kadın ve her gün şarap 2 kadeh içki, iki kat daha güvenli önerilen miktarda içiyorsun.

Yukarıdaki günlük kuralları aşarsa, aşırı içici olarak kabul edilir. Eğer haftalık kuralları aşarsa aşırı alkol tüketimi meşgul olurdu. Her ikisi de aşırı içki içmek ve aşırı alkol tüketimi ve uzun vadeli sağlık riskleri uzun kendi kısa olması.

Makalede Neler Var?

Kadınlar için yüksek riskli içme ve kalp sorunları 

Diğer araştırmacılar ise alkol alımı ve kardiyovasküler sonuçları arasındaki bağlantıyı yanı sıra, toplam ölüm oranı, erkeklere göre kadınlar için daha büyük olup olmadığını görmek için 489,686 katılımcılar yapılan 23 araştırma çalışmaları bir analizini yaptı.

Analizi, YL Zheng ve arkadaşları tarafından yönetilen kadınlar ve erkekler içenlere en düşük alkol alımı veya sigara içme ağır orta karşılaştırıldı.

Orta kadın içenler erkeklere göre toplam ölüm oranı çok yüksek bir risk olduğunu araştırmacılar.

Kardiyovasküler sonuçlar ya da ya da sigara içenlere kadın ve erkek alkolikler arasında toplam mortalite riski yok, ilginçtir ki, bu çalışma ortaya koydu.

Genç kadın, içki duyarlı özellikle, düşünün alkol alımını kontrol eden araştırmacılar önerilir.

Acil Kardiyak Olay Riskini

Eğer “düşük riskli” kuralları içinde içki olsa bile, hiçbir riski yoktur anlamına gelmez. Hiç alkol herhangi bir miktarda içme önümüzdeki 24 saat içinde acil bir kardiyovasküler olay riskini artırabilir.

Birçok çalışma, kısa ve uzun vadede orta ve ağır alkol tüketimi kardiyovasküler etkileri konusunda yapılmıştır. 29,457 katılımcının dahil olduğu 23 çalışmalarının bir analizi Mosotofsky ve arkadaşları tarafından bu riskleri hem de orta ve ağır içme fizyolojik etkilerini belirlemek için yürütülmüştür.

Araştırmacılar alkol alımı arasındaki ilişkiyi inceledi ve:

 • Miyokard infarktüsü
 • İskemik inme
 • Hemorajik inme

Bir çalışma yayınladı derginin Dolaşımı, araştırmacılar, alkol tüketimi riskini artırır kardiyovasküler bir olay içinde ilk 24 saat, ama sadece ağır alkol alımı sürekli risk için bir hafta.

Ilımlı alkol alımı bir haftaya kadar koruyucu bir etkisi olabilir aslında, çalışma göstermiştir. (2-4 içecekler) ılımlı içenlere iskemik inme daha az bir hafta içinde kalp krizi ya da inme için daha az yüzde 30 ve yüzde 19, nondrinkers ile karşılaştırıldı.

Ağır içicilerde, diğer taraftan, 24 saat kat daha fazla altı hafta içinde içinde bir kardiyovasküler olay için yaklaşık iki katı kadar yüksektir.

Ölüm alkol ve Risk

84 araştırma çalışmalarının bir analizi aşağıdaki kardiyovasküler sonuçları alkolün etkisini incelemiştir.

 • Kardiyovasküler hastalık mortalite
 • Koroner kalp hastalığı görülme sıklığı ve ölüm, ve
 • İnme görülme sıklığı ve ölüm

Alkol tüketimi hafif birden fazla kardiyovasküler sonuçların hastayı olduğu analiz, P. E. Ronksley ve ortakları tarafından yönetilen, bulundu, ama bu sonuçlar için koruma seviyesi nıaaa ‘ kuralları bile daha düşük alkol seviyesi ile ilişkilidir.

Koroner kalp hastalığı mortalite için düşük riskli gün inme mortalite başına ve 1-2 içecekler ile meydana gelen doz-yanıt analizi belirtilen günde tam olarak 1 içki ile geldi, nondrinkers göre.

Orta İçme ve Kalp Yetmezliği

202,378 kişiden oluşan sekiz araştırma çalışmalarının bir analizi alkol tüketimi aşağıdaki seviyeleri kalp yetmezliği riskini incelemiştir.

 • Haftada 3 içecekler
 • Haftada 7 içecekler
 • Haftada 10 içecekler
 • Haftada 14 içecekler
 • Haftada 21 içecekler

Haftada 14 içecekler altında alkol tüketimi tüm düzeyleri için, araştırmacılar, alkol tüketimi ve kalp yetmezliği riski arasında doğrusal olmayan bir ilişki “bildirdi.

Ancak, 14 içecekler bir hafta boyunca, katılımcılar arasında kalp yetmezliği göreli risk nondrinkers göre yüzde 10 daha yüksek ve yüzde 48 daha yüksek menzil başladı haftada 21 Aralık içmeye başladı.

Ilımlı alkol tüketimi kalp yetmezliği riski ile bağlantılı olarak çalışma yaptık, ama bu daha az 2 içecek bir gün demektir.

Alkol Tüketimi ve Atriyal Fibrilasyon

Alkol tüketimi uzun atriyal fibrilasyon riski ile ilişkili olduğu, ancak az sayıda çalışma ışık etkisi koşuluyla ılımlı içme yapılmıştır.

Başka bir 12,554 denekler yedi araştırma çalışmaları Bir 11 79,019 erkek ve kadın bir çalışmada yıllık bir dönem ve analizi haftada bir içki atriyal fibrilasyon görülme sıklığı haftada 21 içecekler arasında alkol tüketiminin etkilerini incelemiştir.

S. C. Larrson ve ortakları alkol tüketimi ve atriyal fibrilasyon riski arasında doğrusal bir ilişki buldunuz. Haftada içecekler sayısı arttıkça, atriyal fibrilasyon gelişen göreli risk artmıştır.

Nondrinkers göre, çalışma alkol tüketimi bu seviyelerde atriyal fibrilasyon riskini aşağıdaki yüzdeleri bulundu:

 • bir içki günde yüzde 8
 • günde iki içecekler, yüzde 17
 • günde üç içecekler, yüzde 26
 • yüzde günde dört içki, 36
 • beş içecekler günde, yüzde 47

Alkol tüketimi, orta düzeyde bile, atriyal fibrilasyon için bir risk faktörü olduğunu araştırmacılar sonucuna vardı.

Orta İçme ve Diğer Risk Faktörleri

Yukarıdaki risk içmek için önerilen kurallar sadece kardiyovasküler sorunlar yüksek düzeyde faktörler. Alkol tüketimi etkilenen diğer birçok sağlık koşulları vardır.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir