1. Anasayfa
  2. Kalp Hastalığı

Ne Kadar Çok Kalp Hastalığı Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Ne Kadar Çok Kalp Hastalığı Hakkında Ne Biliyorsunuz?
0

Her yıl, 735,000 Amerikalı kalp krizi geçirmiş ve 350,000 out-of-hastane kalp tutuklama acı. Bu gibi durumlarda çoğu kişi belirtileri tanınan ve eylemleri yaptığını bildiğini önlenebilir.

Amerikalıların çoğunluğu kalp hastalığı hakkında çok az şey biliyor ya da bilmiyor ne yazık ki, son Cleveland Klinik bir anket ortaya koydu. Aslında, Amerikalıların sadece %49’u kendi kalp sağlığı hakkında biliyor. Ve yüzde 22 bunu öğrenmek yerine İnstagram bak ya da en sevdiğiniz ünlü hakkında okumak istiyorum dedi. Erkeklerin yüzde 56 bile kalp sağlığı hakkında daha favori spor takımları hakkında daha fazla biliyor.

Amerika’nın önde gelen katil ilgi eksikliği, yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir. Eğer kalp hastalığı riskini bilmiyorsanız, bunu önlemek için adımları atamazsınız. Görmezden uzağa gitmek olmaz.

Eğer belirli kalp sağlığı temelleri etrafında bazı karışıklık temizlemek ve bilgili olmanıza yardımcı olabilir miyiz bakalım.

Makalede Neler Var?

Kalp krizine karşı kalp Krizi

10 ankete yanıt dokuz kalp krizi ve kalp durması arasındaki farkı bilmiyordu. Ve yaklaşık yüzde 60 felç ile kalp krizi belirtileri bazı karıştı.

Bir pıhtı kalp kası besleyen bir arter engellediğinde basitçe söylemek gerekirse, bir kalp krizi oluşur. Kalp krizi kalbi çılgınca yendi, acil önlem alınmadığı takdirde ölüme neden olan neden olan elektriksel bir arıza var.

Kalp Krizi

Tıkanmış koroner arterler, kalp kası kan akışını engellemeye başlar, Kas kramp yanıt verir. Bu anjina olarak bilinen egzersiz ile ağrı üretir.

Angina kan akışını tehlikeye işaret etti. Arterlerde yağ mevduat büyüdükçe, daha az ve daha az kan yoluyla elde edebilir. Eğer bir kan pıhtısı tamamen akışını engeller, kalp krizi meydana gelir.

Kalp krizi belirtileri belirsiz olabilir ve erkeklere göre farklı olabilir. Ancak, her iki cinsten insanların büyük çoğunluğu genellikle sol kol, iki kol veya çeneye yayılan göğüs ortasında sürükleyici bir ağrı hissediyorum. Hissi genellikle mide bulantısı veya nefes darlığı eşlik ediyor.

Eğer rahatsızlık ani yaşarsınız ve beş dakikadan fazla sürüyorsa, dikkatli bir tarafında err ve 911’i arayın. Hastaneye kendiniz sürücü çalışmayın. Sürücü için bir başkası için beklemeyin. İlk doktor çağırmayın. 911’i Ara.

Ambulans gelmesini beklerken, bir aspirin çiğnemek için makul. Aspirin kan pıhtısı kırmak yardımcı olabilir.

Kardiyak Arrest

Elektrik ritminde atan kalbini tutan anket müdahale arasında, erkek ve kadınların yüzde 6, yalnızca %14 biliyordu. Titreme, kalbin çok hızlı atmaya başlar zaman, pompa ve kişi bayılır yerine getirecek. Bu kardiyak arrest olduğunu.

Kardiyak arrest ve zamana duyarlı bir durum. Hemen kalp masajı hayat ve ölüm arasındaki fark, hayatta kalma riskini iki katına veya üç katına bile olabilir. Bir darbe için birine çöküşü, kontrol görürseniz. Eğer kişi bilinçsiz ve hiçbir darbe, başla CPR vardır.

CPR kolayca öğrenilebilir bir beceridir, ama anket katılımcıların yüzde 46 bunu bilmediğini söyledi. Büyük çoğunluğu, yüzde 85, bir yetişkin seyirci CPR sadece göğüs kompresyonu gerektiren farkında değillerdi. (Bu beceri öğrenmek için herkesi teşvik ediyoruz. Yerel bir sınıf için gözünü açık tut.)

Sonuçta, kalp masajı sadece kalp doğru ritim (Defibrilatör) şok kürekler ile restore edilebilir kadar kan akan tutmak için kullanılır. Birçok kamu yerleri ve işletmeler bu amaçla (antiepileptik ilaçlar) dış defibrillations otomatik var.

Bulunur ve nasıl yüzde 68 olduğu ankette, işyerinde bir AED olduğunu söyleyenlere göre, yüzde 88 olduğunu.

Antiepileptik ilaçların çok akıllı. Kürekler birinin göğüs üzerine yerleştirildiğinde, kalp ritmini analiz eder ve şok uygulanmalı olup olmadığını söyleyecektir. Sadece eğer uygunsa bir şok teslim edecekler. Yani bir AED kullanmak için korkmayın, birinin hayatını kurtarabilir.

Belirtileri biliyor

Yüzün ani hissizlik ya da güçsüzlük, kol veya bacak kalp krizi belirtileri olan ankette, katılımcıların yaklaşık yüzde 60 düşündü. Ve yaklaşık yüzde 40’ı ilişkili kalp krizi ile konuşma güçlüğü. Bu aslında felç belirtileri vardır.

İnme ve kalp krizinin temel nedeni aynıdır. Ancak, bir hamlede, bloke arterler kafa bulunur ve pıhtı beyne giden kan akışını durduruyor. Bazen “beyin krizi denir sebebi budur.”

Ek belirtiler koordinasyon veya görme bulanıklığı, yürüme, yutma ani bir sorun, ya da çiğneme ve kaybı vardır. Bu siz ya da tanıdığınız biri olursa, hemen 911’i arayın. Hızlı bir vuruş genellikle ilk üç saat, daha iyi sonuç içinde tedavi edilir.

Eylemde

Kendi kalbini hakkında çok az ya da hiçbir şey bilmeyen Amerikalıların %49’u biri misiniz? Kalp krizi ya da engel olabileceğini öğrenmek için ortaya kardiyak arrest beklemeyin.

Kalp hastalığı aile öyküsü bularak başlayın. Yakınları kalp krizi veya felç geçirdi ve yaş ve cinsiyetleri not olabilecek sor. Bu kişisel riskinizi belirlemek yardımcı olacaktır. Bir sonraki ziyarette doktorunuzla bu bilgileri vermek.

Ayrıca, kan basıncı ve kolesterol seviyenizi almak için doktorunuza danışın. Kilolu iseniz, kan şekeri seviyenizi sorgulamak da. Eğer kan basıncı düşürücü, kan şekeri ya da kolesterol için bir aday olabilir eğer doktorunuz ile görüşmek. Bu değiştirilebilir risk faktörlerinin tedavi sağlık kontrolü büyük ölçüde daha düşük biri senin için 911’i aramak için şansı koyabilirsiniz.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir