1. Anasayfa
 2. Kalp Hastalığı

Koroner Arter Hastalığı belirtileri

Koroner Arter Hastalığı belirtileri
0

Sol ana koroner hastalığı genellikle gelişmiş hale gelinceye kadar belirti vermez. İnce enerji belirtiler baş dönmesi, hissi gibi hazımsızlık, yorgunluk ve uykusuzluk içerebilir. CAD daha belirgin belirtiler nefes ve göğüs ağrısı darlığı vardır. Bu bir kalp krizi tüm uyarı işaretleri vardır ve eğer CAD belirti veya belirtiler varsa, tıbbi yardım almalısınız.

coronary artery disease symptoms
Çok tarafından illüstrasyon

Makalede Neler Var?

Sık Belirtiler

Genel olarak, CAD belirtileri zaman zaman optimal kan akımı almasına kalp kası önleyebilir kalp kan damarlarının daralması ile ilgilidir. Bu belirtiler CAD ile sık olmasa da görülebilir hatırlamak önemlidir.

CAD en yaygın belirtilerişunlardır:

 • Nefes darlığı: Eğer yeterli kan akışı koroner damarları olabilir hissediyorum yapamazsınız anca nefes, bir şey almak yeterli hava veya nefes alamıyor. Bu hissi sık sık nefes darlığı olarak tarif edilir. Gerçekleşmesi veya fiziksel efor veya duygusal stres ile daha da kötüye muhtemeldir. Bazen, nefes darlığı çok açık olmayabilir, ve eğer enerji veya dayanıklılık yoksa hissetmenize neden olabilir.
 • Göğüs rahatsızlığı: Genellikle, yetersiz kan akışı için koroner arterler olabilir tezahür olarak hazımsızlık gibi göğüs rahatsızlığı. Genel olarak, gerçek hazımsızlık, yemek yedikten kısa bir süre sonra gerçekleşmesi ve yatarken bir konumda olduğunuzda daha da kötüye gidebilir.

Koroner arter hastalığı nedeniyle göğüs rahatsızlığı fiziksel aktivite talep oluştuğu ve fiziksel aktivite azaltmak geliştirmek için daha muhtemeldir.

 • Baş dönmesi/sersemlik: Senin görülür zaman zaman baş dönmesi veya baş dönmesi varsa CAD. Bu fiziksel efor eşlik etmek için daha olasıdır, ancak herhangi bir zamanda olabilir.
 • Enerji eksikliği: Bir anlamda azalan enerji ve sık ya da beklenmeyen yorgunluk olabilir ortaya çıkar CAD. Bu özellikle de CAD diğer belirtiler varsa, uyarı işareti, ama tek belirtisi olabilir ile ilgili.
 • Göğüs ağrısı (anjina): Tipik anjina olduğu açıklandığı gibi şiddetli göğüs ağrısı, sıkışma ve baskı, hangisi en şiddetli sol yan göğüs ve ilgili çene ve sol omuz. CAD ile, anjin birkaç saniye ortaya çıkar ve kendi başına giderebilir veya kalp krizi belirtisi olan dakika boyunca daha da kötüye gidebilir. Önceki ay içinde göğüs ağrısı kısa bir bölüm vardı hatırlıyor CAD komplikasyonu olarak kalp krizi geçiren birçok kişi.
  • Gelişmiş CAD eğer kalp kası geçici olarak koroner damar yoluyla yeterince kan almazsa angina üretebilir. Bir plak koroner arterin kısmi bir tıkanma üretmek için yeterince büyük hale gelmiştir stabil anjina neredeyse öngörülebilir bir biçimde ortaya çıkar, örneğin, fiziksel efor şiddetli stres zamanlarında ya da, ve genellikle anlamına gelir.

Nadir Belirtileri

CAD atipik belirtiler yaygın olarak tanınabilir değil. Bu belirtileri yaşayan insanlar doktora söz kadar düzenli olarak planlanan bir check-bile bile olmayabilir. Bu cevapsız tanı, yetersiz tedavi ve daha kötü sonuçlara yol açabilir.

CAD atipik belirtileri şunlardır:

 • Kararsız angina: Aksine kararlı angina, kararsız angina, bunun herhangi bir zaman ve olmadan belirli bir desen ya da tetikleyici. Stres veya fiziksel efor tarafından tetiklenir ve özellikle dinlenirken gelisir. Eğer kararsız angina varsa, koroner arterin total oklüzyonu riski vardır, bu da kalp krizine yol.
 • Atipik göğüs ağrısı: ağrı bulmaktır karakteristik olarak açıklandığı gibi basınç ya da sıkı, sıkma hissi. Ama aynı zamanda apaçık dokunma hassasiyeti sıcak veya yanma hissi ya da olabilir, ve sırt, omuzlar, kollar, ya da çene bulunabilir. Kadınlar, özellikle, CAD sonucunda atipik göğüs ağrısı deneyimi olasılığı vardır, ve, bazı kadınlar hiç rahatsızlık göğüs olmayabilir. Bunun yerine, göğüs veya kol sol tarafında karıncalanma veya uyuşma karşılaşabilirsiniz.
 • Çarpıntı: Bir hızlı veya düzensiz kalp atışı olabilir gibi bir büyük ya da titrek duygu ve genellikle beraberinde baş dönmesi veya baş dönmesi.
 • Sessiz kalp krizi: Genellikle, kalp krizinin karakterize üzücü göğüs ağrısı ve nefes darlığı.

Ancak, CAD herhangi bir fark belirtiler olmadan ortaya çıkan sessiz kalp krizleri ve diğer belirtiler için bir kardiyak değerlendirme yaşıyorsanız zaman teşhis edilebilir neden olabilir.

Bu belirtiler mutlaka özellikle koroner arter hastalığı atipik CAD belirli bir tür ya da ilişkili değil.

Komplikasyonlar

CAD ciddi komplikasyonlar vardır. Bu arterler koroner arterler yoluyla kan akışını tam tıkanıklık oluştuğunu çok kötü hasta olduğunda tedavi edilmezse CAD yıllar sonra ortaya çıkabilir. Bu kaslar kalbe yeterli oksijen ve besin teslim olur, potansiyel olarak kalp kası kendisini bir kısmının kalp kası hücrelerinin ölümü ve sonraki disfonksiyona neden olmuş.

 • Miyokard enfarktüsü (kalp krizi): Bir kalp krizi, bir bebeğin kan akımı miyokard (kalp kası). Genellikle ateş, boğaz ağrısı ve nefes darlığı kırma ile karakterizedir. Belirtiler de göğsün sol tarafında, mide bulantısı, kusma; hazımsızlık; nefes darlığı; aşırı yorgunluk, terleme, ya da uyuşukluk veya karıncalanma, kol, omuz veya çene sol içerebilir.
 • Aritmi: düzensiz kalp atışı olabilir başladıktan sonra bir kalp krizi. Eğer kalp krizi, kalp pili etkiler, düzensiz kalp ritmine neden olabilir. Bu yorgunluk, baş dönmesi, çarpıntı veya bayılma neden olabilir.
 • Kalp yetmezliği: Eğer bir kısmının kalp kası zayıf olur sonra bir kalp krizi, kalp yetmezliği (zayıf kalp) olabilmektedir. Kalp yetmezliği bacaklarda yorgunluk, nefes darlığı ve şişme gibi gösterir.
 • İnme: Bir kan pıhtısı içinde koroner arterler olabilir çıkarmak ve seyahat beyin, kan akışını tıkayan ve neden felç. Felç, beynin bir arterinde kan akışının kesinti ve belirtiler çeşitli neden, beynin bir parçası etkilenir bağlı. Belirtileri vücut, bilinç bozukluğu veya bir tarafında konuşma yetersizliği, görme kaybı, yüzün bir tarafında güçsüzlük, kol ve/veya bacak, duyu kaybı olabilir.

Bir Doktoru Görmek için zaman

Eğer CAD aralıklı belirtileri yaşarsanız, doktorunuza başvurun. Birçok kişi belirtiler hakkında konuşmamak ya da korku ya da inkar onları görmezden. Tedavi olmadan, CAD kötüleşecek ve aniden ölümcül bir kalp krizine neden olabilir, ya da ömür boyu komplikasyonlar ve yaşam kalitesi azalmış bir sonuç kalp krizine neden olabilir.

Eğer bir kalp krizi gibi görünüyor ne angina veya semptomlar ortaya çıkarsa, acil tıbbi yardım almak gerekiyor.

Doktorunuzla Konuşmak için zaman

Eğer CAD olabileceğini belirtiler, yorgunluk, mide bulantısı, mide ekşimesi, ya da azalmış fiziksel dayanıklılık olarak varsa, size nasıl hissettiğinizi doktorunuza anlatmak için bir randevu veya bir tanı testi için öneriler arayıp takip etmelisiniz.

Doktora semptomlarını zamanlaması, sıklığı ve süresi açıklamak için emin olun. Belirtiler ortadan kaldırıyordu ne oluştu ve ne yapıyordun ne gibi ayrıntılar vardır. Aşağıda rehberimiz terminoloji doktorunuz kullanabilir, daha iyi gibi size sorular durumunuzu anlamak anlamanıza yardımcı olabilir.

Koroner Arter Hastalığı Doktor Tartışma Kılavuzu

Doğru soruları sormak yardımcı olmak için bir dahaki doktor randevun için yazdırılabilir rehberimiz olsun.

Doctor Discussion Guide Old Man

Acil Tıbbi Bakım Almak için zaman

Eğer semptomlar daha da kötüye ya da daha sık olur, Derhal tıbbi yardım almalısınız. Eğer bir tetikleyici olmadan veya taraflı göğüs ağrısı, nefes darlığı, alışılmadık sol, yaşarsanız, acil yardım çağrısı. Kalp krizi ölümcül ve acil tedavi daha iyi sonuçlara yol olabilir.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir