İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kalp Hastalığı

Sol Anjiyoplasti Sonrası Stent

Sol Anjiyoplasti Sonrası Stent
+ - 0

Sol aşamalı bir yeniden ifade eder-kalp damarlarının tıkanması sonra darlık anjiyoplasti ve stent ile tedavi edildi. Eğer sol oluşursa, genellikle 3 içinde prosedürün 12 ayoluyor. Sol arter daha dar hale gelmesine neden olur, çünkü, anjin belirtileri sık dönmek.

Sol anjiyoplasti ilk günlerine bir sorun olarak tanınan, anjiyoplasti ile tek başına tedavi edilen insanlar 50 40 kadar tezahürüoldu. Aslında, nedeni stent koroner darlık sıklığını azaltmak için ilk etapta geliştirildi.

Büyük ölçüde, ancak bunu yaparken başarılı olmuştur. (BMS)) çıplak metal stent ilk nesil bile, sol sıklığı önemli ölçüde 20 ile 30 arasında yaklaşık yüzde 12 aydır azaltılmış (oldu. Daha sonra, (DES) ilaç salınımlı stent daha açık tutmak azaltmak için girişimi için geliştirilmiştir. DES olarak, stent sol yol açan doku büyümesini engelleyen ilaçlar ile kaplanır.

DES ilk nesil 15’inin beş yıl sol sıklığı. Daha yeni DESdaha fazla koroner darlık oranı daha da azaldı ve 7 için yaklaşık yüzde 5 ila beş yıl var.

Ne Açık Tutmak Neden?

Her zaman anjiyoplasti eşliğinde olduğundan anjioplasti (stent yerleştirme) doku travması şeklidir. Anjiyoplasti sırasında, sönük bir balon taşıyan bir kateter, aterosklerotik plak üzerinde koroner arter geçirilir, sonra balon şişirilir. Balonun enflasyon plak sıkıştırır, böylece damarın açılması genişletilmesi. Ardından anjiyoplasti yerinde genişletilmiş küçük amortisörler stent — Sistem Geri kapanan genişletilmiş arter tutmak için. Plak (ya da “kırmak” Eğer isterseniz) sıkıştırma nazik bir süreç değildir, ve hemen hemen her zaman damar duvarının travma oluşturur.

Sol tedavi olan bölgede doku büyümesi sonucu oluşur. Neredeyse “iyileşme” sürecinin bir sonucu olarak kullanırlar.yerelleştirilmiş travma sonrası düşünülebilir Bu endotel hücreleri, normalde travma yerinde koroner arter hattı çoğalırlar. Eğer endotel hücre çoğalması aşırı hale gelirse, hücreleri stent yerinde kan damarını tıkayabilir.

Sol da koroner arter tıkanıklığı neden tekrarlayan kardiyovasküler sürecinin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Atherosclerosis nedeniyle açık tutmak ya da daha fazla işlem, bir yıl sonra nispeten uzun bir zaman görünür eğilimindedir. Genellikle 6 ay hemen hemen her zaman 12 ay içinde içinde ve ameliyat sonrası görülen daha tipik açık tutmak için, genellikle endotel dokusunun büyümesine nedenolur.

Sol karşı Trombozu

Sol daha korkunç stent oluşan kan pıhtısı oluşumu bir stent ani oklüzyon aynı değildir. Stent trombozu genellikle koroner arterin ani ve tam tıkanma üretir beri bir felaket. Tromboz riski yüksek stent sonrası ilk birkaç hafta ya da ayvar ama büyük ölçüde trombosit kullanımı ile azalır-önleyici ilaçlar.

Ayrıca (stent yerleştirildi sonra bir yıl veya daha fazla meydana gelen trombozu) geç stent trombozu küçük ama gerçek bir risk olduğunu ve son yıllarda gelişen ilaçlar daha uzun ve büyük olasılıkla en az bir yıl devam etmiş olması gerektiğini belli oldu. Geç stent trombozu önlemek için en iyi yolu, ancak, tartışmalıdır.

Tedavi Açık Tutmak İçin Nasıl?

DES kullanımı büyük ölçüde stent koroner darlık sıklığı azalmış olsa da, sorunu ortadan kaldırdı değil.

Eğer işlem öncesinde ortaya çıkarsa ve anjin belirtileri üretiyor, tedavi genellikle aynı yerde ikinci bir stent tekrar bir prosedür, genellikle, eklemeiçerir. Hastalar için tıbbi (noninvaziv) tedavisi de bir alternatiftir. Koroner arter bypass ameliyatı koroner darlık stent ile insanlar için başka bir seçenek, özellikle açık tutmak için ikinci bir stent sonra oluşursa.

Özet

Aslında sol koroner arter anjiyoplasti ve stent kullanarak büyük sınırlamalar getirildi. Stent teknolojinin gelişmesiyle, sol şimdi büyük bir sorun olarak sınırlı olmuştur. Ancak, modern stent kullanımı, koroner arter hastalığı, stent trombozu bakımı için başka bir yönetim sorunu tanıttı. Bu yeni sorun riskini azaltmak için en iyi yolu hala çalıştı.

    Yazar Hakkında


    Yorum Yap