1. Ana Sayfa
  2. Kalp Hastalığı

Koroner Arter Hastalığı Hakkında Düşünme Yeni bir Yol

Koroner Arter Hastalığı Hakkında Düşünme Yeni bir Yol
+ - 0

Sol ana Koroner Hastalığı hakkında düşünme tarzımızı ve tedavisi büyük bir değişim ortasında olan ve bugün, bazı kardiyologlar Diğerleri hala “geleneksel şekilde sıkışmış ise tamamen düşünce “yeni yol” için taşındı.” Büyük ölçüde bu iki okul arasında farklılıklar mevcut kardiyovasküler uzmanları arasında test, ve onlara nasıl davranacağını CAD için tedavi edilmesi gereken belirtiler, temel CAD nasıl test etmek için, kim alıyor tartışmanın açıklar. Ne yazık ki, hala düşünme geleneksel yolu saplanıp doktorlar tekne … eksik ve sonuç olarak, her iki undertreatment ve overtreatment için hastalarını çok tabi oldular.

CAD Düşünme Geleneksel Yolu

Geleneksel olarak, CAD koroner arterlerin bir veya daha fazla tıkanıklık olduğu anlamına gelir. Bu tıkanıklıkları (göğüs ağrısı) angina üretebilen kan akışını kısıtlamak, ve, ciddi, tıkanıklıkları aniden tam olmak, “miyokard enfarktüsü”) veya kalp krizi denir ölüme arter tarafından sağlanan kalp kası neden olabilir. Şef sorun tıkanıklığın olduğu için, şef tedavisi bypass ameliyatı ya da stent ile yapılabilir tıkanıklık rahatlatmak için. CAD geleneksel görüş, daha sonra, tıkanıklıkları tam anatomik konum ve derecede CAD değerlendirilmesinde kritik olduğu anlamına gelir tıkanıklıkları, üzerinde duruluyor. Tıkanıklıkları gidermek bu bilgileri sağlamayan tanı testleri ve tedavileri tam olarak yeterli değildir. Geleneksel olarak isteksizce izin verecek olsa kardiyak kateterizasyon sadece yeterli tedavi olarak, yalnızca yeterli tanı testi ve stent gibi ısrar eder sanırım kardiyolog bazen kalp cerrahına özellikle geniş ve zor tıkanıklıkları için yer almak gerekiyor.

CAD Hakkında Düşünme Yeni bir Yol

CAD sadece tıkanmalar ondan çok daha fazlası olduğunu biliyoruz. CAD fiili tıkanıklıkları varlığı ya da yokluğu tarafından gösterilenden koroner arterler içinde daha yaygın olma eğilimindedir kronik, ilerleyici bir hastalıktır. Plaklar genellikle kardiyak kateterizasyon üzerinde “normal” görünen arterlerde mevcut. Aslında, bazı hastalar, özellikle kadınlar, olabilir yaygın CAD ürettiği bir genelleştirilmiş daralması koroner arterler olmadan herhangi bir gerçek tıkanıklıkları. Ayrıca, kalp krizi üretilen bir plak yırtılır ve neden bir pıhtı oluşturan birden blokları arter ve genellikle bu plaklar oluşur bu değil neden tıkanıklıkları önce kendi kopma olurdu denilen “önemsiz” üzerinde kardiyak kateterizasyon. CAD anahtarı (genellikle önemli tıkanıklığa neden) koroner arter plaklar mevcut olup olmadığını belirli tıkanmalar mevcut olup olmadığını değil, ama.

Bu Sizin için ne anlama geliyor?

Gerçek tıkanıklıkları ve belirli tıkanıklıkları tedavi ederken anjin ve kalp krizine sebep ise çoğu zaman önemli olduğunu, tıkanıklıkları tedavi amaçlı tedavi genellikle yeterli CAD tedavisi için ne gerekli ne de yeterlidir. Kanıt agresif risk de dahil olmak üzere büyük ölçüde — statinler dayalı yoğun tıbbi tedavi aynı zamanda faktör modifikasyonu-CAD durdu, hatta tersine çevrilebilir ve plaklar “yırtılacak oran azaltmak için stabilize” olabilir bina. Bu kişiler, egzersiz, sigarayı bırakma, kilo kaybı, kan basıncı kontrol ve (çoğu uzman inanıyorum) kolesterol kontrolü özellikle önemlidir.

Bu durumda, anahtar, plaklar görülebilir olup olmadığını tek bir aktif CAD olma ihtimali olup olmadığını, yani, ve sonra doğrudan tedavi buna göre karar vermektir. Büyük ölçüde, plaklar görülebilir olup olmadığına karar vermek noninvaziv gerçekleştirilebilir.

Riski düşük, orta veya yüksek olup olmadığına karar vermek için risk basit bir değerlendirme ile başlar. Basit ve kolay bir şekilde risk nasıl değerlendirilir ( burada.) Düşük riskli kategorilerde insanlar muhtemelen başka bir müdahale gerekiyor. Yüksek riskli kategoride insanlar plaklar olması çok muhtemel olarak agresif (statinler ve risk faktörü modifikasyonu) tedavi edilmelidir. Orta risk kategorisinde insanları (kalsiyum tarar) tarama EBT ile noninvaziv test düşünmelisiniz: eğer kireçlenme koroner arterler üzerinde mevcut daha sonra plaklar ve agresif bir şekilde tedavi edilmelidir.

Koroner Arter Hastalığı Doktor Tartışma Kılavuzu

Doğru soruları sormak yardımcı olmak için bir dahaki doktor randevun için yazdırılabilir rehberimiz olsun.

Doctor Discussion Guide Old Man

Tıkanıklıkları aramak için zaman

Koroner damar tıkanıklıkları hala önemlidir. Yüksek risk sınıfına insanlar stres talyum testi olması gereken en uzmanlar düşünüyorum. Eğer bu test büyük bir tıkanıklık düşündüren ise, kardiyak kateterizasyon düşünülmelidir. Stres testi ya da kardiyak kateterizasyon da güçlü angina belirtileri olan (her ne kadar risk belirgin düzeyi) biri olarak kabul edilmelidir. Ameliyat ya da stent tıkanıklıkları giderici tedavisinde son derece etkili olabilir angina ve bazı durumlarda hayatta kalma artırabilir.

Özet

CAD Hakkında Bizim düşünce önemli ölçüde son on yıl içinde değişti. Sadece stent ile tedavi edilmesi gerektiğini tıkanıklıkları bir hastalık değildir. Önemli “tıkanmalar mevcut değil ya da olup olmadığını” kronik CAD durdurma veya geri rüptürü oran azaltmak için plak stabilize at ve tedavi amaçlı, çok önemlidir.

    Yazar Hakkında


    Yorum Yap