İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kalp Hastalığı
Trendlerdeki Yazı

Stres ve Kalp Hastalıkları

Stres ve Kalp Hastalıkları
Stres ve Kalp Hastalıkları
+ - 0

Stres ve Kalp Hastalıkları yıllarca stres altında olan kişiler için  kalp hastalığı riski olan “Ortak Bilgi” olmuştur. Bu yaygın bir bilgi ama doğru mu? Eğer öyleyse, stres çeşit kalp hastalığı riskini artırıyor, ne riski ne yapıyor, ve bu konuda ne yapabilirsiniz?

En iyi sağlık en az üç şey zor kalp üzerinde stres etkilerini  sizin için sıralamak yaptık:
  1. İnsanlar stres tarafından “farklı anlamlara gelir.”
  2. Stres bazı türleri diğerlerine göre kalp için daha kötü görünüyor.
  3. Stres nasıl tepki, stres kendisinden daha önemli olabilir.
Son yıllarda stres ve kalp hastalıkları hakkında çok şey öğrendik. Bu kısa inceleme Hakkında Bilmeniz Gerekenler öğrenmenize yardımcı olacak.

İnsanları Stresin Kalp Hastalığına Yol Açar Derler Ne Anlama Geliyor?

İnsanlar “stres için başvurduğunuzda,” genellikle iki farklı şey: fiziksel stres veya duygusal stres hakkında konuşuyorlar. Stres ve kalp hakkında yazan tıp bilim adamları genellikle fiziksel stres bahsediyoruz. Kardiyologlar “stres testi gerçekleştirmek istediklerinde,” bir koşu bandı sokarlar.

Ama çoğumuz stres ve kalp hakkında konuşmak, genellikle duygusal çeşitli bahsediyoruz.

Fiziksel Stres ve Kalp Hastalıkları

Fiziksel efor—egzersiz ya da diğer formları—fiziksel stres kalp üzerinde ölçülebilir ve tekrarlanabilir gerektirmektedir. Bu fiziksel stres genellikle iyi olarak kabul edilmektedir. Aslında, (yani, hareketsiz bir yaşam tarzı) fiziksel stres eksikliği koroner arter hastalığı için önemli bir risk faktörü oluşturmaktadır. Bu kadar stres bu tür genellikle kalp için yararlı olduğu kabul edilir.

Eğer önemli altta yatan kalp hastalığı varsa, ancak, çok fazla fiziksel stres potansiyel olarak tehlikeli olabilir. Çok yoğun olan koroner arter hastalığı, egzersiz yapan bir kişi hastalıklı koroner arter olamaz karşılamak ve kalp olur iskemik (yani, oksijen açlığı çeken) kalp kası üzerinde birikimler oluşturur. İskemik kalp kası kalp kası (gerçek ölüm) (göğüs ağrısı ya da anjina veya kalp krizi neden olabilir.
Bu egzersiz—fiziksel stres genellikle sizin için çok iyi, ve genellikle uygun önlemler ile, eğer kalp hastalığınız varsa) teşvik edilmelidir. Ve egzersiz olağanüstü aşırı olmadığı sürece, fiziksel stres aslında kalp hastalığı neden olmaz.

Duygusal Stres ve Kalp

Duygusal stres genellikle insanların stres kalp hastalıklarına neden olduğunu söylediklerinde bahsediyoruz stres türüdür. “Merak ediyorum öldü,” insanlar, onun koyduğu tüm sorunlar ile sözlerini duyarsınız.” Ama doğru mu? Ed gerçekten Elsie tüm kumar ve içki onun bütün gece dışarıda kalmak ve öldürmek mi?

Herkes—doktorlar bile duygusal stres, yeterli kadar şiddetli veya kronik ise, sizin için kötü olduğu fikri var. Böyle bir stres kalp hastalığına neden olabilir büyük olabilir hatta. Ama aslında bu kadar bilimsel kanıt bulmak zor olmuştur.
Son zamanlarda, ancak, yeterli delil duygusal stres belirli türde, belirli kişilere, belirli koşullar altında ve kalp hastalığı katkıda görünen diyebilmek için birikmiş. Doğru (ya da daha doğrusu, yanlış) bu şartlar altında, duygusal stres, kronik kalp hastalığı gelişimine katkıda bulunabilir, ya da zaten kalp hastalığı olan kişilerde akut kalp sorunları çökelti yardımcı olabilir.

Tüm duygusal stres aynı olduğunu fark etmek önemlidir, ancak, ve tüm bu bizim için kötü. Sorunlara neden olan genellikle, stres, çok fazla stres kendisi yanıt olduğunu.

Duygusal stres kalp hastalığı katkıda bulunabilir mekanizmalardan sadece şimdi izah ediliyor.
—İstenmeyen söz, duygusal stres önlemek imkansızdır, çünkü dolaşım sistemleri üzerindeki etkisini azaltmak için bu stresle başa öğrenmek bizim için önemlidir.

    Yazar Hakkında


    Yorum Yap