Trendlerdeki Yazılar

1
14 Mar, 2019 2299

Kadınlarda Kalp Hastalığını Anlamak

Birçok kadın ve birçok doktor kalp hastalığının bir numaralı kadın katili ve en yaygın sakatlık nedeni olduğunu bilmiyor. Ayrıca, kadınlarda görülen kalp hastalığı, genellikle erkeklerde kalp hastalığı ile aynı değildir. Teşhisi daha zor ve tedavisi daha zor olabilir.

2
14 Mar, 2019 1545

Geçici İskemik Atak veya Mini İnme

Aynı zamanda mini inme olarak da adlandırılan geçici bir iskemik atak (TIA), beynin bir bölümüne giden kan akışının geçici olarak kesilmesinden kaynaklanan geçici bir nörolojik fonksiyon kaybıdır.

3
14 Mar, 2019 1482

Kalp Hastalıkları: Erkekler ve Kadınlar

Bir kadının kalbi tıpkı bir erkeğe benziyor, ancak önemli farklılıklar var. Örneğin, bir kadının kalbi genellikle iç odalarının bazıları gibi daha küçüktür. Bu odalardan bazılarını bölen duvarlar daha incedir. Bir kadının kalbi erkekten daha hızlı pompalanır, ancak her sıkışmada yaklaşık yüzde 10 daha az kan çıkarır. Bir kadın strese girdiğinde nabzı yükselir ve kalbi daha fazla kan çıkarır. Bir adam strese girdiğinde, kalbin atardamarları daralır ve kan basıncını yükseltir.

4
14 Mar, 2019 1447

Kalbin Odaları ve Valfleri

Kalbin işlevi, vücudun her organını yıkayan kanı pompalamaktır. Kan dokular için hayati önem taşıyan oksijeni ve besinleri taşır ve atık ürünleri uzaklaştırır. Kalbin pompalama hareketi bozulursa, vücudun organları çok çabuk bozulmaya başlar. Bu yüzden yaşamın kendisi kalbin etkin ve sürekli çalışmasına bağlıdır.

5
14 Mar, 2019 1220

Gut Bakterileri ve Kalp Hastalıkları Tedavisi

Şu anda kolonunuzda trilyonlarca bağırsak mikropunun yüzdüğünü fark etmek çok şaşırtıcı. Bu bağırsak bakteri vücudumuzun fonksiyonuna yardımcı olmak için perde arkasında karmaşık işlerle meşgul kalır. Bilim onların yaptıklarını fark etmeye yeni başladı ve bazı şaşırtıcı son keşifler kalp hastalıklarını tedavi etmenin anahtarını tutabileceklerini buldu.

6
14 Mar, 2019 1197

Kalp ve Böbrek Hastalığı Arasındaki Bağlantının İncelenmesi

Bir dereceye kadar veya başka bir deyişle, tüm vücudun organları birbirine bağımlıdır – bir organın normal işleyişi, diğerlerinin normal işleyişine en azından bir dereceye kadar dayanır. Bu karşılıklı bağımlılık, kalp ve böbrekler arasında özellikle dikkat çekicidir.

7
14 Mar, 2019 833

Fallot Tetralojisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fallot Tetralojisi (TOF), her 10.000 bebekten beşini etkileyen doğuştan kalp hastalığının bir şeklidir ve tüm doğuştan kalp hastalığının yaklaşık yüzde 10'unu oluşturur. TOF her zaman cerrahi tedavi gerektiren önemli bir problem olsa da, ciddiyeti biraz değişebilir. Bazen yenidoğanda hayatı tehdit eden acil semptomlar ortaya çıkarır ve acil tedavi gerektirir. Diğer durumlarda, TOF birkaç yıl boyunca önemli semptomlar üretmeyebilir (ve teşhis edilmeden kalabilir). Ancak er ya da geç, TOF her zaman hayatı tehdit eden kalp sorunlarına neden olur ve cerrahi onarım gerektirir.

8
2 Şub, 2020 820

Corona virus Nedir? Belirtileri – Tedavisi – Tanısı

Yeni yük Corona adlı 2019-nCoV, su üstüne çıkmamış Wuhan, Çin, sonunda 2019. (CDC) Merkezleri Hastalık Kontrol ve Önleme Amerika Birleşik...

9
29 Şub, 2020 754

Stres ve Kalp Hastalıkları

Yıllarca stres altında olan kişiler kalp hastalığı riski olan “Ortak Bilgi” olmuştur. Bu yaygın bir bilgi ama doğru mu? Ve eğer öyleyse, stres çeşit kalp hastalığı riskini artırıyor, ne riski ne yapıyor, ve bu konuda ne yapabilirsiniz?

10
2 Şub, 2020 665

Kardiyak Tamponad Nedenleri, Belirtileri ve Tedavileri

Kalp tamponadı olan perikard içinde sıvı birikmesi, kalbin normal fonksiyonunu bozan bir durumdur.