1. Anasayfa
  2. Kalp Hastalığı

Kalp Hastalıklarına genel bir Bakış

Kalp Hastalıklarına genel bir Bakış
0

Kalp hastalıkları, kalp kası, vanalar, gemiler, yapı, elektrik sistemi, ya da koroner arterleri etkileyen kalp hastalıkları geniş bir yelpazede için kullanılan genel bir terimdir. Kalp hastalığı, kardiyak aritmi, yüksek tansiyon, koroner arter hastalığı, kapak hastalıkları, konjenital kalp hastalıkları gibi koşullar yer alıyor. Her hastalığın farklı kalbi etkiler ama kalp hastalığı tüm çeşitleri ile son sorun, öyle ya da böyle, kalbin pompalama hayati eylem bozabilir olmaları.

Kalp hastalığı erkekler hem de kadınlar için Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen ölüm nedenidir.

Types of Heart Disease
Çok / Emily Roberts

Makalede Neler Var?

Kalp Sistemi

Kalp temelde güçlü ve yorulmak bilmeyen bir pompadır. Sözleşme damar sistemi ve kan verimli bir şekilde ve doğru yönde hareket etmeye devam vanaları bir dizi kan itmek için Kas odadan meydana gelir. Kalp hızı belirler ve çeşitli kardiyak odalarının sıralı atışlarını koordine eden bir kendi kendini düzenleyen bir elektrik sistemi var.

Saat tüm bu kas çalışması yapmak, kalbin oksijen açısından zengin kan, büyük ve sürekli bir kaynağı ihtiyacı var. Koroner arterler kalp kasına kan sağlayan damarlar vardır, bu yüzden eleştirel bir kalp ve yaşam için önemlidir.

Türleri

Kalp ve damar sisteminin normal işlevi şartları büyük bir çeşitlilik tarafından engellenmesi olabilir. Birkaç şemsiye kategoriler genellikle onları kova için kullanılır.

Aterosklerotik Hastalığı

Birçok, birçok hastalık süreçleri olabilir kan damarları, terim “kalp hastalığı” yaygın olarak kapsar kan damarı (vasküler) hastalıkları olan ilgili de atherosclerosis, hipertansiyon ya da kalp hastalığı.

Atherosclerosis, arter ve sertleşir biriken, yağ, kalsiyum, kolesterol ve diğer maddelerden oluşan bir hastalıktır, kan akışı üzerinde izinsiz.

Aterosklerotik hastalıklar, koroner arter hastalığı, karotis arter hastalığı ve periferik damar hastalığı da dahil olmak üzere farklı türleri vardır.

Sol ana koroner hastalığı Batı toplumlarında yaygındır, kalp krizine yol açabilir ve kalp hastalığı en sık görülen tipidir. CAD, aterosklerotik plaklar koroner arter astar formu, sertliği ve damar daralması.

(Hipertansiyon) hastalıkları ve yüksek kan basıncı sadecekoroner arter hastalığına yol açabilir, ama aynı zamanda vücudun diğer arter etkileyen boynun her iki tarafında karotis arterleri etkileyen karotid arter hastalığı ve periferik damar hastalığı, olamaz. (TİAs) felç ve geçici iskemik atak da genellikle aterosklerotik hastalık nedeniyle vardır.

Kardiyak Aritmi

Kardiyak aritmi kalbin elektriksel sisteminin bozuklukları vardır. Kalbin elektriksel sistemi (ne kadar hızlı kalp atımları), kalp hızı ve atria ve ventriküller kalp kasının düzenli, sıralı daralma koordinasyonundan sorumludur.

Bozuklukları kalbin elektriksel sistemi genellikle eğilimi üretmek ya da kalp atım o çok yavaş (bradikardi) veya kalp atım o çok hızlı (taşikardi). Yavaş veya hızlı kalp aritmisi olan kalp kasının kasılma normal sırası da sekteye uğrayabilir.

Kalp Kapak Hastalığı

(Triküspid, pulmoner, mitral ve aort) dört kalp kapakçığı kalp fonksiyonlarında önemli bir rol oynar. Kalp atım, kan serbestçe kalp odaları yoluyla hareket eder ve doğru yönde akar temin ettiler.

Genel olarak, kalp sorunları iki genel türleri üretir. (Stenoz (kalp yetersizliği denilen Kas sözleşmeleri) olarak adlandırılır) kan akışını engelleyen ya valfi kısmen tıkalı olur, veya kapak çatlak olur, kan yanlış yönde zaman akışını sağlar. Her iki durumda da, eğer valvüler hastalık yeterince şiddetli hale gelirse, kalp yetmezliğine neden olabilir. Buna ek olarak, valvüler hastalık genellikle kardiyak aritmi, özellikle atriyal fibrilasyon oluşturur.

Kalp Enfeksiyonları

Kalplerimiz genellikle enfeksiyonlara karşı olsa, yine de oluşabilir. Bu enfeksiyonların altta yatan bir kalp sorunu ile 60 yaş ve üzerinde, özellikle yetişkinlerde daha sık görülür. Enfeksiyonlar türleri kalbin odası vanaları endokardit (iltihabı), kalp kas alanında kalbinin etrafında koruyucu kese (iltihabı) ve miyokardit (iltihabı) Perikarditvardır.

Kalp Yetmezliği

Kalp yetmezliği, kalp hastalığı, birçok farklı türde de ortak bir sonuç var. Kalp yetmezliği, bir form veya başka bir kalp hasarı vücudun ihtiyaçlarını karşılamak için gereken tüm çalışmaları gerçekleştiremedi kalp bırakır. Kan artık etkili vücut ve konaklama boyunca kalp pompalıvar.

Kronik ya da ani olabilir. Birçok belirtiler neden olabilir; engelli bir ölçüde yaygındır, erken bir ölümdür.

Kalp yetmezliği tedavisi önemli ölçüde son yıllarda gelişmiş ve kalp yetmezliği olan birçok kişi şu anda oldukça uzun yıllar yaşamak mümkün.

Belirtiler

Kalp hastalığı belirtileri durumu ne bağlıdır. Ancak, kalp hastalıklarının çoğunda bulunan en yaygın olanları nefes göğüs ağrısı, çarpıntı, baş dönmesi veya baş dönmesi, bayılma, yorgunluk ve nefes darlığıvardır.

Neden

Kalp hastalığı birçok türü vardır, çünkü birçok farklı nedeni vardır. Bazı nedenleri pek açık değildir ve bazıları çok açık, bu tür bir genetik anormallik gibi, bir doğum kusuru veya altta yatan belli durumlara ya da ilaç ya da uyuşturucu kullanımı sonucu.

Kalp hastalığı için risk faktörleri birçok yaşam tarzı seçimleri, bu diyet, aktivite düzeyi, kilo, sigara gibi temel ve kronik koşulları tedavi ve kontrol sağlamak.

Tanı

Kalp hastalığı teşhis etmek için, doktorunuz tam bir tıbbi geçmişi yapmak, detaylı bir fiziksel muayene ve testler arasından seçim yapacak. Doktor sizin için ne arıyor bağlı olarak, bu testler (BT) elektrokardiyogram, ekokardiyogram, girişimsel Kardiyoloji, kardiyak bilgisayarlı tomografi taraması, kardiyak manyetik rezonans görüntüleme (MRG) çalışması, stres testi, elektrofizyoloji çalışması, ya da eğik masa çalışma içerebilir.

Tedavi

Kalp hastalığı için tedaviler değişkendir ve ne tür bağlıdır. Kalp hastalığı gibi bir kalp gibi yaşam tarzı değişiklikleri sağlıklı bir diyet, günlük egzersiz, kilo kaybı, sigarayı bırakma hemen hemen her türlü, ve stres yönetimi anahtarıdır. Bu değişiklikler yardımcı olmaması durumunda, doktorunuz ilaç reçete edebilir. Kabul edilebilir birçok seçenek, ACE inhibitörleri, antikoagülanlar beta blokerler için kalsiyum kanal blokerleri, ve daha fazlası. Ağır ya da özel durumlar için kullanılan ameliyatlar, özel prosedürler ve tıbbi cihazlar.

Başa çıkma

Tedaviler her zamankinden daha uzun yaşıyor uzun bir yol ve insanlar geldi eğer kalp hastalığı tanısı varsa, olabilirsiniz. Kalp hastalığı anlamına gelir bazı yaşam tarzı değişiklikleri yapmak için belirtileri hakkında öğrenme, ve belki de ilaçları ile başa çıkma. Uygulamak için sigara bırakma ihtiyacı vardır, sağlıklı bir diyet yemek, düzenli egzersiz, kilo ve stres ile başa çıkmak için öğrenme olabilir yaşam tarzı değişiklikleri.

Önleme

Eğer kardiyak risk faktörlerinin dikkat ederseniz ve bunları azaltmak için gerekli adımları atın kalp hastalığının en yaygın biçimlerinden büyük ölçüde önlenebilir. İdeal olarak, doktorunuz ile resmi bir risk değerlendirmesi gerçekleştirmek için çalışmalısın, ama kendinizi oldukça doğru bir risk değerlendirmesi yapabilirsiniz. Eğer risk düşükse, bu harika. Sadece zihin (ve yapmıyor) bu şekilde tutmak için yapmam gereken şeyler tutun. Motivasyon risk faktörlerinin etkisi olarak hakim olduğunuz diğer yandan, kalp hastalığı riskini önemli ölçüde yükseltilmiş varsa, kullanın.

Azaltılması ya da en kısa sürede risk faktörleri ortadan idealdir. Ve sık sık, bu işi en başarılı olan yüksek riskli insanlar artık “tutum” değişikliği kabul uygulayanlardır. Örneğin, sigarayı bırakmak, egzersiz programı benimsemek ve tek seferde diyet değiştirirler. Kalp sağlığını iyileştiren tüm seçimler yapıldıktan tarafından itici bir güç olur.

Bir yaşam tarzı değişiklikleri için daha kademeli bir yaklaşım ile her bir risk faktörü ile mücadele, bu durumda etkili olmayabilir. Sigarayı bırakmaya çalışırken, örneğin, egzersiz ve kötü beslenme eksikliği, kalp sağlığı üzerinde ciddi bir etkisi olabilir riskler devam ediyor olabilir. Aynı şekilde, bir alışkanlık değişen tek bir odak ya da tamamen öncelik listesinde listenin başkalarının ele itme, zamanla olabilir.

Kalp hastalığının sonuçları göz önüne alındığında, zaman ve çabaya değer yapmak mümkün olduğunca çabuk yapmak için gereken değişiklikleri çok yapma.

O dedi, sizin için çalışan farklı, ve sonunda, en iyi yaklaşım ne olursa olsun herkes. Zaman gelir başarı hiçbir zaman olur bu değişiklik daha iyidir. Yol boyunca size rehberlik yardımcı olabilir doktorunuza yaklaşım paylaşmak, başarılar ve mücadeleler.

Eniyi Sağlık gelen Bir Kelime

Klinik kararlar kendilerini eğitmek ve aktif rol almak insanlar en iyi tıbbi sonuçlar var eğilimindedir. Kalp hastalığı birçok farklı türü vardır ve hepsi farklı nedenleri, şiddetleri ve tedaviler var. Eğer kalp hastalığınız varsa, özellikle kalp sorunu ile ilgili tüm öğrenmek çok daha uzun ve sağlıklı bir hayat yaşamak olasıdır. Bu bilgi ile, daha yakından doktorunuz ile çalışmak ve sizin için en uygun olan tedaviler türlü kabul edebilecektir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir