İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kalp Hastalığı

Peripartum Kardiyomiyopati

Peripartum Kardiyomiyopati
+ - 0

Nadir durumlarda, gebelik peripartum kardiyomiyopati, ya da gebeliğe bağlı kalp yetmezliği denilen bir duruma yol açabilir. Peripartum kardiyomiyopati dilate kardiyomiyopati şeklidir. (Kardiyomiyopati kalp kası zayıflığı anlamına gelir.)

Peripartum kardiyomiyopati deneyim kalp yetmezliği, gebeliğin son ayında ya da beş ay içinde bir bebek teslim sonra başlangıcı kadınlarda. (“Peripartum” doğum saati “anlamına gelir.)

Kadınlar geliştirmek bu durum genellikle önceden altta yatan kalp hastalığıve diğer tanımlanabilir nedenle geliştirmek kalp hastalığı. Kalp yetmezliği, onların geçici, kendini sınırlayan bir durum olabilir, ya da kalıcı, ciddi, hayatı tehdit eden kalp yetmezliği ilerleme olabilir.

Peripartum Kardiyomiyopati Nedir?

Peripartum kardiyomiyopati nedeni tam olarak bilinmiyor. Orada kanıt iltihabı kalp kası (miyokardit olarak da bilinir) olabilir oynamak önemli bir rol, ve olabilir ilgili inflamatuvar proteinler bazen bulabilirsiniz kan sırasında gebelik.

Ayrıca bazen annenin kan dolaşımına kaçan fetal hücreler bağışıklık reaksiyonuna neden, miyokardit sebep olabilir dair kanıtlar vardır. Ayrıca, bazı ailelerde kardiyomiyopati peripartum için genetik bir yatkınlık olabilir.

Son yıllarda kanıtapreeklampsi denilen gebelik (gibi başka bir bozukluk) peripartum kardiyomiyopati “içermektedir dengesizlik diye bir şey nedeniyle olabilir birikmiş.” İçermektedir dengesizlik kaçmaya kısmen anne (VEGF) vasküler endotelyal büyüme faktörü bloğu bu plasentada oluşan maddelerin annenin dolaşımına ifade eder.

Yeterli YANIT eksikliği tamamen hayatın normal aşınma ve yıpranma sırasında kendilerini tamir annenin kan damarları engelleyebilir. İçermektedir dengesizlik kavramı gebelik peripartum kardiyomiyopati ve diğer hastalıkları tedavi etmek veya önlemek için tedaviler geliştirmek için araştırma bereketli bir cadde sunabilir.

Kim Alır?

Süre peripartum kardiyomiyopati var neyse ki nadir bir durum (meydana gelen yaklaşık 1 4.000 teslimatlar ABD), bazı kadınlar için daha yüksek risk daha başkaları.

Peripartum kardiyomiyopati için Risk faktörleri 30 yaşın üzerinde yıl vardır: önce çocuklar teslim, gebelik birden fazla fetus, Afrika kökenli, doğum sonrası preeklampsi veya hipertansiyon öyküsü, ya da kokain bağımlılığı ile geçiriyor.

Belirtiler

Beri peripartum kardiyomiyopati açar kalp yetmezliği belirtileri aslında aynı gibi çoğu diğer formları kalp yetmezliği. En sık kalp yetmezliği belirtilerini nefes darlığı, ortopne, paroksismal nokturnal dispne ve sıvı tutma vardır.

Tedavi

Bir kaç önemli istisnalar, peripartum kardiyomiyopati olduğu benzer tedavi dilate kardiyomiyopati.

Bebeği teslim edilmeden önce kalp yetmezliği oluştuğunda “standart” kalp yetmezliği tedavisi için önemli istisnalar devreye girer. Kalp yetmezliği için “rutin” tedaviler bazı teslimine kadar durdurulmalıdır.

Özellikle, kan damarlarını genişletmek ilaçlar olan (enalapril) Vasotec olarak ACE inhibitörü, bu ilaçların fetusun olumsuz etkileyebilir beri gebelik sırasında kullanılmamalıdır. Bunun yerine, teslim oluştu kadar damar bir dilatör olarak değiştirdi hayatım.

Benzer şekilde,—de-(eplerenone) ilaçlar spironolakton ve İnspra—gebelik sırasında edilmemiştir dilate kardiyomiyopati ile bazı hastaların tedavisinde yardımcı olabilecek klinik düşman aradı ve kaçınılmalıdır.

Son zamanlarda, ön kanıt peripartum kardiyomiyopati ile kadınlarda Parkinson hastalığı ve primer dahil olmak üzere çeşitli bozuklukların tedavisinde kullanılan ilaç bromokriptin—uyuşturucu parası olduğunu ileri sürüyorlar bildirilmiştir.

Bromokriptin tamamen zararsız bir ilaç değil, ancak (diğer şeyler arasında, laktasyon durur) ve daha kapsamlı klinik deneyler genellikle tavsiye edilebilir önce gerekli olacaktır.

Genel olarak, peripartum kardiyomiyopati kadınların prognozu kardiyomiyopati diğer türleri olan kadınlar için biraz daha iyi görünüyor.

Bazı çalışmalarda, bu durumdaki kadınların en çok 60 oranında tam bir iyileşme yaptık. Hala, peripartum kardiyomiyopati ile ölüm oranı iki yıl sonra yüzde 10 kadar yüksektir.

Uzun Vadeli Değerlendirmeler

Tam iyileşmiş gibi görünen kadınlar bile kardiyomiyopati peripartum olan kadınlar daha sonraki hamileliklerde bu durum gelişmekte olan özellikle yüksek risk altında olduğunu bilmek önemlidir.

Ve eğer peripartum kardiyomiyopati ikinci kez olursa, daha kalıcı ve ciddi kardiyak hasar riski çok yüksek olur.

Yani bir kadın peripartum kardiyomiyopati vardı sonra tekrar hamile olma önlemek için adımlar atması önemlidir.

Eniyi Sağlık gelen Bir Kelime

Peripartum kardiyomiyopati, geç dönem gebelik kısa bir süre sonra teslim sırasında ya da kalp yetmezliği üreten ciddi bir kalp durumdur. Etkilenen kadınlar kurtarmak çoğunluğu yardımcı olan bir tedavi mevcut olsa da, hala sakatlık ve ölümlerin önemli bir oranı üretir tehlikeli bir kardiyak sorundur. Bu durumu olan kadınlar, daha sonraki hamileliklerde tekrarlama riski yüksek risk altındadır.

    Yazar Hakkında


    Yorum Yap