İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kalp Hastalığı

Damar tıkanıklığı, damar sertliği ve Kalp Cerrahisi

Damar tıkanıklığı, damar sertliği ve Kalp Cerrahisi
+ - 0

Şartlar atherosclerosis ve damar sertliği olan sık kullanılan yerine, sanki onlar aynı durum, ama bu durumda değil. Her iki durumda koroner arter hastalığı ve kalp ameliyatı için ihtiyaç neden olabilir, aynı değildir ve tedavisi çok farklıdır.

Arterioskleroz Açıkladı

Damar sertliği damar sertliği var. Bu durum, damar duvarı kalınlaşır da sertlik ve elastikiyet kaybına neden olur. Yavaş yavaş yüksek kan basıncı ile bozuk olarak zamanla damar daha zor hale. Koroner arterler saldırır ve kalp krizine yol açması için tehdit eden damar sertliği vücudun herhangi bir arter mevcut olabilir, ancak bu hastalığın en çok endişe vericidir.

Atherosclerosis Açıkladı

Atherosclerosis damarların damar sertliği en sık görülen, sertleşme ve gemi inşa plak neden olur. Zamanla plak arter duvarlarında kalınlaşma neden olur. Esneklik ve sertlik kaybı da sonucu.

Açıklığa kavuşturmak için, (damar sertliği) damar sertliği ile bir hasta (plak) atherosclerosis olmayabilir, ama bir hasta, damar sertliği damar sertliği var. Hastalar genellikle kalp kasına kan akımının azalmasına neden olabilir ki, her iki durum var.

Koroner Arter Hastalığı için tedaviler

Damar sertliği tedavisinde temel prensiplerinden birine hastalık sürecinde ilerlemesini durdurmaktır. Önlenmesi ve koroner arter hastalığı tedavisinde ilk adım yaşam tarzı değişiklikleri yapmaktır. Temelde, doktorlarımız bize söyle ve sık sık bunu yapmak için zahmet etmeyin, biz her şeyi yapmak. Meyve ve sebzeler üzerinde bir vurgu ile daha sağlıklı bir diyet yemek ve yağ ve etler en aza indirmek. Lif alımını artırmak da yardımcı olur.

Düzenli olarak egzersiz – bu yorucu egzersiz olmak zorunda değil, akşamları 30 dakikalık bir yürüyüş olabilir. Frekans sayar, bu yüzden bir yürüyüş için her gece sahneye çok yararlı olabilir, maraton büyük ölçüde yararlanmaya çalışıyor olması gerekmez. Aşırı kilo ağırlık – yaklaşık %10 — mütevazı bir azalma kan basıncı kalp hastalığı daha da kötüye, diyabet ve diğer koşulları da önemli olumlu etkileri olabilir göstermektedir.

Hayatında stresi azaltmak, düzenli olarak yeterli uyku aldığınızdan emin, ve, genel olarak, kalp hastalığı ilerlemesini durdurmaya veya tersine bile kendine daha çok dikkat edin.

Eğer ciddi koroner arter hastalığı öyküsü varsa ve bunu geliştirmek için karar vermeden önce değiştirmek için, bu soruyu kendine sor yapabileceğin bir şey yok sanırım: sizce kalp hastalığı VEYA egzersiz, sigara, paylaşılan bir aile öyküsü aile öyküsü, şeker hastalığı görmezden gelerek, kötü beslenme, çok az uyku ve çok fazla stres yaşıyor?

Vücuttaki kolesterol düzeylerini kontrol etmek için ilaç kalp hastalığı iyileştirmek değil, ama zaman içinde bazı çevreler bu durumu önleyebilir. Diyet değişikliği de artan sorunları önlemek için önemlidir.

Orta hastalık için tedavi genellikle koroner arter stent yerleştirilmesidir, kan için yeterli damar açık kalp akmaya tutmak için yapılan küçük cihazlar. Bu kısa bir kardiyak kateterizasyon ya da kalp kateterizasyonu denilen bir işlem sırasında yerleştirilmiş.

Ciddi durumlarda, koroner arter bypass ameliyatı ya da koroner arter BYPASS ameliyatı, kalp yeterli kan akışını sağlamak için gereklidir. Koroner arter hastalığı şiddetli hale geldiğinde, kan serbestçe kalbe akmaz ve bu göğüs ağrısı veya kalp krizi neden olabilir. Diğer tedaviler etkisiz olduğunda veya sorunu hemen tedavi edilmesi gereken çok ciddi olduğunda, koroner arter cerrahi tedavisi. Bu işlem bacak kadar özgürce kalbine akabilir tıkalı olan damar etrafında kan akışını yönlendirmek için göğüs içinden ve damarları alır. Tüm açık kalp ameliyatları gibi, koroner arter bypass prosedürü ciddi bir sorundur ve hafta toparlanma ay bile gerektirir.

Pozitif Risk Faktörleri

Atherosclerosis kötü sigara, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve aşırı kilo olmak tarafından yapılır. Diyet atherosclerosis üzerinde önemli bir etkisi vardır, egzersiz eksikliği değil. Diyabet gibi koşullar da koroner arter hastalığı riskini artırabilir. Ortadan kaldırmak veya bu faktörler kontrol, yenen yağ miktarını azaltmak, bunun yanı sıra yapımı diyet değişiklikler genellikle hastalığın ilerlemesini durdurmak ya da koşul da artırabilir. Egzersiz kombinasyonu, diyet kısıtlamaları ve ilaç genellikle azaltmak veya arterlerde plak oluşumunu durdurmak.

Eniyi Sağlık gelen Bir Kelime

Hastalıkları ve arterioskleroz hem de yaşam tarzı değişiklikleri yararlanabilir. Bu korkma, bunu bir seferde bir adım geliştirmek için bir meydan okuma düşünün. Eğer sadece bir kaç dakika için bir zaman varsa, birkaç dakika için zaman içinde yavaş yavaş etkinliğini artırmak amacı ile bir anda yürümeye başlayın. Küçük diyet değişiklikleri, bu tür soda veya fast food ortadan kaldırmak, ya da lif alımını artırırken diyet işlenmiş gıda miktarını düşüren başlayın. Değişiklikler sağlığınızda önemli değişiklikler üretmek için büyük olması gerekmez.

    Yazar Hakkında


    Yorum Yap