İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kalp Hastalığı

Koroner Arter Anomalileri Öneriler Egzersiz

Koroner Arter Anomalileri Öneriler Egzersiz
+ - 0

Koroner arter anomalisi olan en az bir koroner arterlerin anormal bir konumda bulunan bir kusur doğumda) doğumsal bir anomalidir. Bu anormallik genellikle içerir ya da arter kökenli veya arter alır yolu. Anatomik özelliklerine bağlı olarak, koroner arter anomali ya tamamen iyi huylu ya da tehlikeli olabilir.

Koroner arter bazı çeşitleri anomali ölümcül kardiyak aritmi neden, özellikle ağır efor sırasında bu durumun talihsiz bir yönüdür. Böylece, koroner arterlerin konjenital anomalileri genç sporcularda ani ölüm ile ilişkili kardiyak durumlardan bir grup oluşturur. Ne yazık ki, bir koroner arter anomalisi olması büyük ölçüde uygun tedavi alır o kadar az spor katılmak için bir atlet yeteneğini azaltması olabilir.

Koroner Arter Anomali Sorunlara Neden olur nasıl

Koroner arterin pulmoner arterden birçok çeşidi vardır. En yaygın olarak bilinen, ancak, sağ koroner arter kaynaklıdır, ya da tersi alan sol koroner arter kaynaklıdır. anomali Bu koşullar, potansiyel olarak tehlikeli kabul edilir.

Arter damar sistemi üzerinde daha fazla stres olduğunda “ağır egzersiz sırasında kink” bu keskin bir açı oluşturan bu gibi durumlarda, anormal kökeni anlamına gelir. Bu çalışmada ölümcül kardiyak aritmi ve ani ölüm üretme potansiyeli olan kalp kası, kan akışını kesebilir.

Belirtiler

Konjenital koroner arter anomalisi ile bazı insanlar egzersiz sırasında bu belirtiler, göğüs ağrısı veya nefes darlığı (senkop) bilinç kaybı veya bazen olarak yaşayacaksınız. Ancak, olduğu gibi talihsiz olarak, ani ölümün en sık ilk belirtisidir.

Tanı

Fizik muayene normaldir çoğu zaman, ve sporcunun egzersiz sırasında belirtiler açıklanır sürece, doktor durumu şüpheli için bir sebep yok. Eğer durum şüphesi varsa, bazen kardiyak kateterizasyon hala teşhisi için altın standart olarak kabul edilir, ancak kardiyak MR veya kardiyak TOMOGRAFİ ile teşhis edilebilir. 1 göğüs ağrısı anomali koroner arter sahip çıkmak için bir kardiyak kateterizasyon olan 20 hasta hakkında.

Koroner arter anomalileri bazı hastalarda konjenital kalp hastalığı diğer türleri, Uzun ve büyük damarların aktarımı ameliyatı önerirler.

Eğer doğuştan koroner arter anomalisi tanısı konulduğunda, genellikle etkili kalp cerrahisi ile tedavi, yeniden rota veya etkilenen arter bypass olabilir.

Genel Egzersiz Önerileri

Göre 2005 36 Bethesda Konferansı Önerileri Uygunluk için Rekabetçi Sporcular ile Kardiyovasküler Anormallikler, sporcu kim var doğumsal koroner arter anomalileri gerektiğini nakarat tüm rekabetçi bir spor. Ancak, durumun cerrahi düzeltme sonra, bu kişiler yine rekabetçi spor katılabilir.

    Yazar Hakkında


    Yorum Yap