1. Anasayfa
 2. Kalp Hastalığı

Kalp Belirtileri Kadınlarda Farklı nasıl

Kalp Belirtileri Kadınlarda Farklı nasıl
0

Kardiyak belirtiler genellikle erkekler gibi kadınlarda aynı değildir. Bu farklar, kadınlar ve doktorlar tarafından tanınmayan kalp hastalığı olan kadınlar için bir tehlike oluşturabilir.

Kardiyoloji standart ders kitaplarında, ne kadar alan genellikle kalp hastalığı ile ortaya çıkan belirtilerden bir açıklama için ayrılmıştır. Çoğu durumda, bu “tipik” belirtileri genellikle erkekler tarafından deneyimli oldukları gibi belirtilerden bir problem haline dönüşür. Ve bu ders kitaplarına dayanarak) kardiyologlar kadınlarda kalp hastalığı belirtileri hakkında atipik “olarak düşünebilirsiniz iken,” kadınların kalp hastalığı erkeklere göre bugün ölmekte olduğunu düşündüğünüz zaman, erkek semptomların atipik “olanları düşünmek istatistiksel olarak daha doğru olabilir.”

Eğer bir kadın yaşıyor belirtiler olduğunu düşünüyor olabilir olması ile ilgili kalbini gereken bir doktor. Kadınların yaşadığı kalp hastalığı, erkekler tarafından deneyimli belirtileri farklı yöntemleri var.

Makalede Neler Var?

Angina İlla Kadınlarda Göğüs Ağrısı Yok

Angina genellikle çene veya omuza yayılabilen göğüs ağrısı gibi bir basınç olarak tanımlanır, ve erkekler, genellikle doğru. Ama angina olan birçok kadın, sırt, omuzlar, kollar, ya da çene bulunabilir dokunmak hassasiyet yanan sıcak ya hissi, ya da rapor edecek. Ve, genellikle hiçbir gerçek göğüs rahatsızlığı var.

İyi doktor (her iki cinsiyetten) bir hasta herhangi bir yorucu aktivite sırasında oluşan bel üzerinde yer alan geçici rahatsızlık herhangi bir tür açıklar zaman anjina imkanı bulacak. Doktorlar gerçekten “atipik” açıklamaları ile atılır olmamalı.

Ancak, çok fazla doktorlar koroner arter hastalığı kadınlarda nispeten nadir olduğuna inanmaya devam çünkü, duygusal bozukluklar forgivably (veya daha az) sadece kas-iskelet ağrısı ya da mide gibi belirtiler hurdahaş olabilir.

Normal Koroner Arterler İle Angina Kadınlarda Daha Sık görülür

Ayrıca, kadınların koroner damarların kalp kateterizasyonu sırasında tamamen “normal” görünür angina yaşamaya erkeklere göre çok daha yüksektir. Bu kadınların çoğu aslında önemli kardiyak bir sorunu olduğunda belirtiler kafalarında olan belirtiler (ya da kötü) sindirim sistemi bozukluğu nedeniyle, söylendiği.

Kalp Krizi Farklı, Çok

Kalp krizi ve akut koroner sendrom da tipik erkek ve kadınlarda farklı davranabilir. Sık sık kalp krizi geçiriyor kadınlar nefes bulantı, kusma, hazımsızlık, nefes darlığı, ya da sadece ani ve aşırı yorgunluk — ama hiç göğüs ağrısı yaşayacaksınız. Doktorlar kalp dışında bu tür belirtiler öznitelik için ne yazık ki kolay. Kadınlar da sonraki kardiyak belirtiler ortaya çıktığında geriye dönük olarak sadece tanısı olan herhangi bir akut belirtiler olmadan, sessiz miyokard enfarktüsü, yani kalp krizi, erkeklere oranla daha yüksektir.

Kadınlar Semptomları en Aza indirmek Eğilimindedir

Kadınlar erkeklere göre kardiyak semptomları konusunda daha az şikayet eden, bu yüzden gerçekten göz ardı edilmemesi gereken belirtiler doktorları uyarmak için başarısız olabilir eğilimi çalışmalar gösteriyor. Saf spekülasyon bunu yapmak eğilimindedir neden olur. Belki de kadınların erkeklerden daha çok stoacı doğuştan vardır, ya da belki de doktorlar tarafından sadece endişeli olduklarını söyledi etmekten bıkmışlardır. Hatta uzaktan kalp ile ilgili olabilecek HERHANGİ bir yeni veya rahatsız edici belirti hakkında doktorunuza söylemeniz her halükarda önemlidir.

Kadınlar Mümkünse Kardiyak Belirtiler İçin Tıbbi Yardım Almalısınız.

Kadınlarda kalp belirtileri, Ders Kitabı izleyin göz önüne alındığında, kalp ile ilgili OLABİLECEK belirtiler için tıbbi yardım isteyin gerektiğini biliyor musunuz? Uygulamanız gereken kural çok basittir — eğer kalp ile ilgili olabileceğini düşünüyorsanız, bir doktora başvurun. Yardımcı olabilecek bazı özel kurallar şunlardır:

Eğer aşağıdaki belirtilerden herhangi biri varsa anjin geçiriyor ve doktorunuza ya da hemen acil servise gidin eğer tıbbi yardım alın:

 • Ağrı göğüste baskı, yanma veya hazımsızlık nöbetleri, çene, omuz, sırt veya kol, 5 ila 10 dakika kadar süren
 • Nefes darlığı, açıklanamayan Bölüm 5-10 dakika kadar süren
 • Baş dönmesi veya baş dönmesi ile çarpıntı nöbetleri

Eğer kalp krizi geçiriyor olabilir, eğer tıbbi yardım alın. Eğer bu belirtilerden herhangi biriyle karşılaşırsanız, hemen 911’i arayın:

 • Nefes darlığı, açıklanamayan 10 dakikadan daha uzun süren
 • Ani ve şiddetli mide bulantısı, kusma, ya da hazımsızlık
 • Sebepsiz yere ani terleme
 • Ani açıklanamayan aşırı yorgunluk
 • Bilinç kaybı veya bayılma
 • Kıyamet ani, açıklanamayan, panik hissi

Yine, anahtar vücudunuzun dinlemek ve içgüdülerini takip etmektir. Eğer size uzaktan bile kalp ile ilgili olabilecek herhangi bir şekilde rahatsız edici bir belirti yaşarsanız muayene ol. Eğer doktor seni başından savamaz, bu doktor, sen değil gibisin. O da kendini aslında belirtilerin altına almak için ne gerekiyorsa yapacak yeni bir doktor, bir tane almak için zamanı bu bir işaret.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir