Şişmanlık

Fazla kilolu olmak ciddi tıbbi sorunlar için risklerinizi artırabilir. Diyet, egzersiz ve tıbbi yardımın mümkün olan en sağlıklı ve en gerçekçi yollarla kilo vermenize nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin

Şişmanlık

Obezite Nasıl Önlenir?

30 Ağu, 2021 61

Aşırı kilo alma, ailede aşırı kilo öyküsü, ilgili tıbbi bir endişe veya hatta sağlıklı kalmakla ilgili genel bir endişe nedeniyle obeziteyi önlemekten endişe duyabilirsiniz. Nedeni ne olursa olsun, amaç layıktır. Obeziteyi önlemek, kalp hastalığından diyabet ve bazı kanser türlerine kadar çok sayıda ilişkili sağlık sorunu riskinizi azaltmanıza yardımcı olur.

Şişmanlık

Obezite ile Başa Çıkma

30 Ağu, 2021 43

Aşırı kilolu olmanın duygusal yönleriyle başa çıkmak başarılı obezite tedavisinin anahtarıdır; aşırı kilolu olmanın psikolojik etkileri vardır. Ek olarak, obezite stigması genellikle bir kişinin modern dünyanın bu salgınını sürmeye yardımcı olan temel faktörlerle etkili bir şekilde başa çıkma yeteneğine dönüşür.

Şişmanlık

Varis için Doğal Tedaviler

23 Haz, 2021 58

"Varis" kelimesi, "bükülmüş" anlamına gelen Latince "variks" kelimesinden gelir. Varisli damarlar genellikle mavimsi mor olan genişlemiş, bükülmüş damarlardır. Damarlardaki küçük, tek yönlü valfler, kanın sadece kalbe doğru akmasını sağlar. Bazı insanlarda, bu kapakçıklar zayıflar ve damarlarda kan birikerek anormal şekilde genişlemelerine neden olur.

Şişmanlık

Kilo Kaybı İdrar Kaçırma Tedavisine Nasıl Yardımcı Olabilinir

21 Mar, 2021 102

Üriner inkontinans milyonlarca Amerikalı için bir sorundur. Yaşlılarda en yaygın olmakla birlikte, her yaştan insanda inkontinans oluşabilir. Erkekler idrar kaçırma yaşamaya olarak kadınlar iki kat daha muhtemeldir.

Şişmanlık

Kilo Verme İlaçları Kalbinizi Nasıl Etkileyebilir

25 Şub, 2021 119

Kilo kaybı için birkaç eski ilaç (en az on yıldır piyasada bulunanlar ve piyasadan çekilenler) ciddi yan etkilere sahip olsa da, 2016 yılına kadar spesifik kardiyovasküler etkilerin yeni kilo verme ilaçları kardiyovasküler uzmanlar tarafından kabul edilmiş, gözden geçirilmiş ve özetlenmiştir.